CSKA in Real še naprej neporažena, polom Darussafake

Rubrika: Evroliga

CSKA in Real tudi po 6. odigrani tekmi v letošnji Evroligi ostajata neporažena. Moskovčani so v zadnji četrtini pripravili preobrat v Milanu, Madridčani pa so bili izjemno zanesljivi na gostovanju pri Maccabiju. Pravi polom je v Muenchenu doživela Darussafaka, Efes pa je v zaključku tekme prišel do zmage v Gran Canarii.

Olimpia iz Milana je še enkrat več dokazala, da lahko v letošnji sezoni pod vodstvom Simoneja Pianiganija kotira visoko kot že dolgo ne. Kljub temu, da so Italijani zabeležili drugi evroligaški poraz v letošnji sezoni, so proti moskovskemu CSKA-ju pustili dober vtis in bili še 2 minuti in pol pred koncem poravnani na 80:80. Tedaj sta tekmo odločila Kyle Hines in Corry Higgins, ki sta dosegla vseh zadnjih 8 točk za goste in tako poskrbela, da Moskovčani ostajajo 100-odstotni.

Neporaženi še naprej ostajajo tudi košarkarji Reala, ki so presenetljivo gladko odpravili Maccabi. Blestel je Gustavo Ayon, ki je 12 točkam dodal še 12 skokov, Anthony Randolph je obračun zaključil pri 11 točkah, Klemen Prepelič pa je v 6 minutah zabeležil en uspešen met za dve točki.

Pravo malo blamažo si je v Muenchenu privoščila Darussafaka, ki je prejela kar 116 točk in klonila s 46 točkami razlike. Precej bolj napeto in izenačeno je bilo v Gran Canarii, kjer je dolgo kazalo na zmago domačinov. Slednji v zaključku tekme niso zadeli svojih metov za tri točke, Turki pa so izkoristili brezidejnost domačinov in rezultat obrnili sebi v prid.

Evroliga, 6. kolo, 8.11.
FC Bayern – Darussafaka Tefken 116:70 (21:17, 33:18, 33:15, 29:20)
(Booker 18, Koponen in Đedović po 16; Evans 20 in 8 skokov, Brown 10)

Maccabi FOX – Real Madrid 66:87 (15:18, 8:23, 21:25, 22:21)
(O’Bryant 17 in 7 skokov, Sessions 11 in 5 skokov; Llull 17, Carrol 16)

AX Armani Exchange Olimpia – CSKA 85:90 (21:16, 20:24, 25:23, 19:27)
(Micov 24, James (6 skokov in 12 podaj) in Gudaitis (7 skokov) po 16; Higgins 23, De Colo 18)

Herbalife Gran Canaria – Anadolu Efes 90:94 (25:24, 27:26, 21:20, 17:24)
(Strawberry 19, 5 skokov in 7 podaj, Baez 14 in 5 skokov; Simon 18, Micić 17)

9.11.
Khimki – FC Barcelona Lassa (18.00)
Budućnost VOLI – Žalgiris (19.00)
Panathinaikos OPAP – Olympiacos (20.00)
KIROLBET Baskonia  – Fenerbahče (20.30)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 6 minut, 2 točki (1/2 za dve točki, 0/3 za tri točke), 1 skok (v napadu), 1 podaja, 1 osebna napaka; indeks -1.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 18 minut, 11 točk (1/2 za dve točki, 3/4 za tri točke), 8 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 2 izgubljeni žogi, 1 osebna napaka; indeks 17.