Crvena zvezda pričela z zmago, dobra četrtina premalo za Cedevito

Rubrika: Eurocup

Edo Murić je v dresu Cedevite dobro odigral svoje minute na obračunu proti Andorri, a zagrebško moštvo ni uspelo priti do želenega rezultata. V Domu Sportova so varovanci Rimca morali priznati premoč Andorri, tesen poraz pa so v 1. krogu drugega dela EuroCupa zabeležili tudi košarkarji Partizana.

Cedevita je proti 11.-uvrščeni ekipi španskega prvenstva veljala za rahlega favorita, a tega na parketu ni uspela potrditi. Pred zadnjo četrtino je kazalo celo na prepričljivo zmago Špancev, ki so še v začetku zadnjega dela tekme povedli s 17 točkami prednosti (59:76). Sledil je izjemen niz domačih, ki so uprizorili delni izid 22:5 in po trojki Jacoba Pullna rezultat dve minuti pred koncem izenačili na 81:81.

V zadnj minuti Zagrebčani niso uspeli sprožiti proti obroči, saj so izgubili kar tri žoge, gostje pa so z delnim izidom 6:0 prišli do zmage. Edo Murić je v dresu domačih odigral 18 minut, v tem času pa 10 točkam dodal še 5 skokov.

Blizu presenečenja na gostovanju v Rytasu so bili košarkarji Partizana, ki so še minuto in pol pred koncem zaostajali za vsega 2 točki (76:74). Tudi Beograjčani so bili v zaključku srečanja premalo zbrani, dva meta za tri je zgrešil Vanja Marinković, enkrat pa je bil pri metu izza črte 6,75 nenatančen Marcus Paige.

Do zmage so se v sredo prebili še UNICS, ASVEL, Crvena zvezda in Valencia. V četrtek se bo z Monacom v Berlinu predstavil še Sašo Filipovski. Slednji Berlinčane močno spoštuje: “Alba je ena izmed najboljših ekip v EuroCupu in ima legendarnega trenerja Aita. V napadu igrajo zelo intenzivno. Zelo dobro težejo, imajo dobre strelce za tri točke, tudi v obrambi nastopijo zelo agresivno. Če želimo biti konkurenčni, se moramo prikazati v naši najboljši luči.

EuroCup, drugi del, 1. krog, 2.1.
UNICS – Zenit 68:67 (18:18, 23:24, 12:12, 15:13)
(Henry 18 in 5 skokov, Ejim 11 in 8 skokov; Reynolds 17 in 17 skokov, Scrubb 14)

Rytas – Partizan NIS 80:74 (28:23, 20:19, 17:17, 15:15)
(Sutton 21, 5 skokov in 5 pridobljenih žog, Parakhouski 14 in 8 skokov; Zagorac 17 in 8 skokov, Landale 15 in 9 skokov)

Lokomotiv Kuban – LDLC ASVEL 65:67 (15:15, 19:19, 18:17, 13:16)
(McLean 17 in 8 skokov, Ponitka 13 in 5 skokov; Kaba 16 in 13 skokov, Lighty 15)

Cedevita – MoraBanc Andorra 81:87 (25:27, 15:22, 19:24, 22:14)
(Cobbs 19 in 7 podaj, Pullen 15; Albicy 22, 5 skokov in 8 podaj, Ennis (9 skokov) in Shurna po 15)

Crvena zvezda mts – Limoges 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18)
(Baron 13 in 5 skokov, Čović 12 in 6 podaj; Hardy 20, Howard in Bouteille po 11)

Valencia – Unicaja 85:74 (22:13, 23:25, 21:20, 19:16)
(Matt in Thomas po 18; Fernandez 13, Lessort (10 skokov) in Roberts (6 podaj) po 12)

3.1.
Alba – AS Monaco (18.30)
ratiopharm Ulm – Fraport Skyliners (20.15)

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 21 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki (1 v napadu), 2 podaji; indeks 4.
Edo Murić (Cedevita) – 18 minut, 10 točk (3/4 za dve, 1/1 za tri, 1/2 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu), 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks 13.