Crvena Zvezda poglobila krizo Galatasarayja

Rubrika: Eurocup

Galatasaray je bil v obračunu 5. kola EuroCupa na gostovanju pri Crveni Zvezdi povsem nemočen. Rdeče-beli so se v dvorani Pionir razveselili visoke zmage z 87:57 ter tako poglobili krizo Turkov. Jaka Klobučar se med strelce ni vpisal. Jutri na teren še Aleksej Nikolić, znova pa bo aktiven tudi Sašo Filipovski.

Crvena Zvezda je v petem evropskem obračunu v letošnji sezoni zabeležila že četrto zmago in je tako z eno nogo že uvrščena med najboljših 16. V drugačnem položaju je Galatasaray, ki ne najde poti iz krize. Turki so na zadnjih 7 tekmah zabeležili eno samo zmago, z dvema evropskima pa se trenutno še vedno nahajajo na položaju, ki prinaša preboj v drugi del tekmovanja. Beograjčani so bili tokrat boljši v vseh četrtinah in na koncu slavili s kar 30 točkami razlike.

Drama se je odvijala v Nemčiji, kjer je Ulm s košem Katina Reinhardta 7 sekund pred koncem prišel do zmage nad Brescio s 83:82 in se tako na lestvici z dvema zmagama poravnal z Galatasarayjem.

EuroCup, 30.10.
Crvena Zvezda mts – Galatasaray 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10)
(Ragland 21, Baron 16 + 7 skokov + 5 podaj; Webster 16, Auguste 14 + 9 skokov)

ratiopharm Ulm – Germani Brescia 83:82 (24:29, 16:16, 27:18, 16:19)
(Green 19 + 9 skokov, Miller 18 + 5 podaj; Hamilton 21, Abass 18 + 10 skokov)

LDLC ASVEL – Zenit 89:68 (21:18, 18:20, 27:18, 23:12)
(Kalnietis 22 + 5 podaj, Lighty 12; Katasev 18, Schrubb 13 + 5 podaj)

Valencia – Dolomiti Energia Trento 87:66 (17:21, 28:16, 17:17, 25:12)
(Thomas (7 skokov) in Dubljević (6 skokov) po 15; Hogue 13, Radičević 9)

31.10.
Lokomotiv Kuban – Alba Berlin (18.00)
Tofas – Cedevita (18.00)
Turk Telekom – Partizan (18.00)
Unics Kazan – Fraport Skyliners Frankfurt (18.00)
Mornar Bar – Rytas (19.00)
AS Monaco – MoraBanc Andorra (19.45)
Arka Gdynia – Limoges CSP (20.00)
Fiat Turin – Unicaja (20.30)

Slovenci v EuroCupu
Jaka Klobučar (Galatasaray) – 11 minut, brez točke (0/3 za dve točki, 0/1 za tri točke), 2 skoka (oba v obrambi), 2 izgubljeni žogi, 1 prejeta blokada, 3 osebne napake; indeks -8