Crvena zvezda in Budučnost suvereno do prvih zmag, Pavičević izključen

Košarkarji Crvene zvezde in Budučnosti so drevi prišli do prvih zmag v polfinalu regionalne lige Aba. Na prvi tekmi, ki se je odvijala v Beogradu so bili košarkarji Crvene zvezde boljši od Igokee z rezultatom 76:61. Beograjčani so sicer zaostajali večino srečanja, odločilno razliko pa naredili v četrti četrtini, ki so jo dobili na račun granitne obrambe z 20:6 in tako povedli z 1:0 v zmagah. Naslednja tekma se igra v Laktaših v petek ob 18:30 uri.

Druga tekma, ki se je igrala v Podgorici med domačo Budučnostjo in gostujočim Mornarjem, se je končala z zmago domačih z rezultatom 97:88. Gostje iz Bara so odlično otvorili tekmo in v prvi četrtini dosegli kar 31 točk, a tudi Budučnost je bila učinkovita, kar je predvsem prišlo do izraza v tretji in četrti četrtini. V drugem polčasu obramba Mornarja ni imela odgovora na pick’n roll igro domačinov in odličen met za tri točke, pestile pa so jih tudi težave z osebnimi napakami nosilcev igre. Mornar je pred koncem ostal še brez trenerja Mihaila Pavičevića, ki je bil izključen zaradi dveh tehničnih napak. Naslednja tekma se igra v Baru v petek ob 21:00 uri.