Clippersi v Teksasu prekinili niz porazov, Rose odločil v Minnesoti

V noči iz nedelje na ponedeljek so bile v severnoameriški ligi NBA odigrane le tri tekme. Kljub 30 točkam LaMarcusa Aldridga San Antoniu ni uspelo premagati Clippersov, ki so tako v Teksasu prekinili negativen niz 5 zaporednih porazov. Derrick Rose je proti Sunsem v drugem polčasu zbral 29 od skupno 31 točk, dosegel pa tudi zadnje 3 točke.

Štiri tekme zapored so v tednu dni na domačem parketu odigrali Clippersi, a so proti Detroitu, New Orleansu, Utahu in Golden Stateu ostali brez zmage. Pot nazaj na zmagovalne tirnice so našli na gostovanju v Teksasu, kjer v letošnji sezoni domači San Antonio Spursi ne izgubljajo prav pogosto. Tokrat so že prvo četrtino izgubili za 12 točk (26:38) in bili primorani tekom celotnega srečanja loviti goste. V začetku tretje četrtine se jim je uspelo približati na 3 točke zaostanka (57:60), bližje pa jim ni uspelo priti. Pri gostih se je s 27 točkami, 9 skoki in 9 podajami izkazal Tobias Harris.

Dobro formo v zadnjem času prikazujejo tudi košarkarji Indiane, ki so tokrat brez večjih težav ugnali Sršene. Tako kot je že v navadi, je bil spet eden izmed najbolj zaslužnih za zmago Victor Oladipo, po 16 točk pa sta zbrala litovski Američan Domantas Sabonis in Hrvat Bojan Bogdanović. Pacersi so se s 4. zmago na zadnjih 5 tekmah na vzhodu prebili že na visoko 3. mesto.