Cibona prvak, naslov ima slovenski pridih

Rubrika: Evropske lige

Kakšna finalna serija pri sosedih!

Cibona je s 4:0 pošolala Cedevito in jo po sledi novice, da se Emil Tedeschi seli iz Zagreba, svoj kapital pa seli v Petrol Olimpijo, poslala v zgodovino.

Cibona je zadnjo tkemo dobila s 100:98, zadnji koš je dve sekundi pred koncem tekme dosegel Dominic Gilbert.

Tokratna tekma je bila polna preobratov. Cibona je v 22. minuti imela 56:45, sledil je nor preobrat in vodstvo Cedevite 68:78 na koncu zadnje četrtine. Še več, Cedevita je pobegnila na 85:68 in 90:74, tekla je 34. minuta.

V zadnji minuti je pri rezultatu 98:98 Cibona zadela iz 3. napada, pred tem sta bila neuspešna Fran Pilepić in Filip Bundović.

S tem uspehom je trener Cibone Ivan Velić pošolal svojega stanovskega kolega Slavena Rimca. Veliću je asistiral naše gore trener Leon Subotić!