Cibona kot prva v sezoni odnesla zmago iz Novega mesta

Košarkarji Krke so v 7. kolu ABA Lige šele drugič, prvič pred domačimi gledalci, izgubili. Obramba tokrat ni bila na pravem nivoju, kar je zagrebška Cibona z dobro napadalno predstavo izkoristila in slavila z 80:70.

Armstead je bil tokrat povsem izven forme in iz igre metal 2/15. foto: Drago Perko/kosarka.si

Domači trener Aleksandar Džikić tokrat ni mogel računati na usluge Mirka Mulalića, prostali kader Dolenjcev pa mu je bil na voljo, saj se je po daljši odsotnosti v kader vrnil tudi Luka Lapornik, oteklino kolena pa je saniral Malcolm Armstead. Za goste je z 8 točkami debitiral Vlado Ilievski.

Booker približal na 4 točke

Aktualni prvaki ABA Lige so vodili skozi celotno srečanje in za vsak napad Krke hitro našli protistrup in udarili nazaj z isto mero. Omeniti velja, da je v prvi četrtini Damir Markota dosegel kar 13 točk. Na začetku drugega polčasa so se domači prvič približali na manj kot 6 točk zaostanka, ko je Chris Booker, s 17 točkami prvi strelec ekipe, zadel preko Damirja Markote, prvega strelca gostov z 18 točkami.

Rimac in Golemac debitirala lani v Novem mestu

Gostujoči trenerski štab na čelu s Slavenom Rimcem in Jurico Golemcem – svoj debi in zmagovalni pohod na klopi Cibone sta doživela lani ravno v Novem mestu – se je na tekmo dobro pripravil, bili pa so tudi bolj razpoloženi. Za nameček svojega dneva ni imel prvi strelec lige Malcolm Armstead, dosegel je sicer 11 točk, a iz igre metal skromnih 2/15.

Zadnjo četrtino so gostje začeli z delnim izidom 5:0 in tako hitro nakazali, da zmage ne kanijo izpustiti iz svojih rok. Ko je Filip Krušlin zadel svojo prvo trojko tri minute pred koncem za rezultat 60:75, je postalo jasno, da bosta dve točki dejansko odšli v Zagreb.

Krko v 8. kolu čaka izjemno zahtevno gostovanje v Beogradu pri Crveni zvezdi.

ABA Liga, 7. kolo

Nedelja, 9. november:
Krka – CIBONA 70:80 (15:23, 20:18, 15:17, 20:22)
(Booker 17 in 8 skokov, Hukić 15, Armstead 11, Rojc 10; Markota 18, Lalić 14)

Szolnok – CRVENA ZVEZDA 65:89 (26:27, 16:22, 5:28, 18:12)
(Vojvoda 14, Milošević 13; Jenkins 17, Dangubić 14, … Blažič 8, 2 skoka, podaja in 2 ukr. žogi v 22 minutah)

METALAC – Igokea 81:68 (16:15, 24:19, 23:18, 18:16)
(Jevtović 22, Malešević 15, … Radulović skok v 2 minutah; Jorović 20, Drenovac 17)

Ponedeljek, 10. november:
Cedevita – Levski (20:30)

Sobota, 8. november:
Zadar – UNION OLIMPIJA 60:67 (9:29, 26:15, 11:11, 14:12)
(Sobin 16 in 9 skokov, Bošnjak 11; Rupnik 18, Marinović 12, Salin 7, Nikolov 6)

BUDUĆNOST – Mega Vizura 88:80 (27:19, 17:14, 18:14, 26:33)
(Subotić 22, Dašić 18, … Čapin 3, 2 podaji in ukr. žoga v 8 minutah; Čantekin 17, Marelja in Bojić po 14)

PARTIZAN – MZT Skopje 65:50 (11:15, 18:14, 21:11, 15:10)
(Marinković 20, Milutinov 9 in 11 skokov, … Murić brez točke v 22 minutah; Stojanovski 10)

1 Crvena zvezda 7 7 0 590:458 132 14
2 Budućnost 7 6 1 581:509 72 13
3 Krka 7 5 2 515:461 54 12
4 Union Olimpija 7 4 3 516:493 23 11
5 Mega Vizura 7 4 3 603:598 5 11
6 Cedevita 6 4 2 432:398 34 10
7 Szolnoki 7 3 4 481:497 -16 10
8 Partizan 7 3 4 458:490 -32 10