Cibona boljša od Olimpije, Begić poškodovan

Moštvo Petrol Olimpije je na obračunu 16. kola Lige ABA v zagrebški Športni dvorani Dražena Petrovića doživelo poraz proti Ciboni (70:87).

Tretji januarski teden so košarkarji Petrol Olimpije sklenili s tretjim zaporednim porazom. Slab strelski večer ljubljanske ekipe, Zmaji so iz igre metali zgolj 36,7-odstotno, so košarkarji zagrebške Cibone izkoristili, vodili od začetka do konca tekme in Ljubljančanom zadali še 11. poraz v tej sezoni v regionalnem tekmovanju.

Že začetek tekme, s petimi zaporednimi točkami je obračun odprl nekdanji Zmaj Damir Markota, je pokazal, da je pred ljubljansko ekipo dolg večer. Zagrebčani so narekovali tempo igre na parketu, se hitro oddaljili in nato vseskozi držali Petrol Olimpijo na varni razdalji. Vodstvo domačinov je v tretji četrtini naraslo na 15 točk (59:44), in čeprav se je Ljubljančanom z nizom sedmih zaporednih točk uspelo nekoliko približati (51:59), je sledil hiter odgovor Cibone, v zadnji četrtini pa so Zagrebčani le še dokončali svoje delo in na koncu zasluženo zmagali.

Najboljši strelec Petrol Olimpije je bil Miha Lapornik z 18 točkami, Jan Špan in Roko Badžim pa sta obračun sklenila z 11 točkami. V drugem polčasu je moštvo igralo brez kapetana Mirze Begića, ki so ga ustavile bolečine v hrbtu.

V ponedeljek se bodo Ljubljančani v pomlajeni izvedbi znova vrnili na parket. V Stožicah se bo moštvo, ki ga v prvem delu državnega prvenstva vodi trener Žiga Mravljak, ob 19.00 pomerilo s Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.