Četrta zaporedna zmaga za Heat. Tokrat tudi z Dragićem na parketu.

Mrtvi tek za osmo mesto na Vzhodu se nadaljuje. Sinoči so zmage vpisali tako Charlotte kot Miami in Orlando. Proti slednjim je dal vse od sebe Luka Dončić, a so bili Magic kljub temu boljši – tekma v Orlandu se je končala z izidom 111:106, Dončić je bil s 24 točkami ponovno prvi strelec tekme.

Miami Heat so z zmago nad Cavaliersi obdržali osmo mesto in možnost, da se v prvem krogu pomerijo s prvouvrščeno ekipo vzhodne konference, kar bo najverjetneje Milwaukee. Cleveland Cavaliers, lanskoletni finalisti lige NBA, so s tem porazom tudi matematično gledano poslovili od možnosti za preboj v končnico. Za domačine se je na parket po vnovični krajši odsotnosti vrnil Goran Dragić. Trener Erik Spoelstra mu je namenil 16 minut v katerih je Ljubljančan dal 11 točk.

Na Zahodu so nas Golden State Warriorsi spomnili zakaj so še vedno prvi favoriti za osvojitev naslova. Gostiteljem iz Denverja niso pustili dihati in prepričljivo slavili s 17 točkami razlike. Klay Thompson je drugouvrščeni ekipi konference nasul kar 9 trojk ob zgolj 11 poskusih izza črte.

Liga NBA sinoči

Orlando Magic – Dallas Mavericks 111:106
Ross 22, Vučević 20, 13 skokov in 6 asistenc; Dončić 24, 8 skokov in 5 asistenc, Brunson 18 in 9 asistenc.

Miami Heat – Cleveland Cavaliers 126:110
Richardson 20, Adebayo 17 in 7 skokov; Sexton 27 in 6 asistenc, Clarkson 21.

Charlotte Hornets – Washington Wizards 112:111
Williams 30, Lamb 19 in 10 skokov; Portis 23 in 9 skokov, Beal (7 asistenc) in Parker po 15.

Houston Rockets – Philadelphia 76ers 107:91
Harden 31, 10 skokov in 7 asistenc, Capela 18 in 9 skokov; Harris 22 in 9 skokov, Butler 19 in 9 skokov.

Memphis Grizzlies – Utah Jazz 114:104
Conley 28 in 11 asistenc, Valančiunas 27 in 7 skokov; Mitchell 38, Ingles 14.

Chicago Bulls – Detroit Pistons 104:112
LaVine 24, Porter Jr. 23 in 8 asistenc; Griffin 27, Jackson 21.

New Orleans Pelicans – Toronto Raptors 104:127
Jackson 20, Randle 18, 9 skokov in 7 asistenc; Leonard 31, Siakam 19.

Los Angeles Clippers – Oklahoma City Thunder 118:110
Williams 40, 7 skokov in 5 asistenc, Gallinari 34; Westbrook 32, 8 skokov, 7 asistenc, Schroder in George po 15.

Golden State Warriors – Denver Nuggets 122:105
Thompson 39, Durant 26; Beasley in Morris (6 asistenc) po 17, Jokić 16.

Slovenca v Ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – 11 točk (4/6 za dve, 1/3 za tri, prosti meti 0/1), 1 skok, 1 asistenca, 2 izgubljeni žogi, 1 osebna napaka v 16 minutah. +/- = 0

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 24 točk (6/12 za dve, 3/8 za tri, prosti meti 3/5), 8 skokov, 5 asistenc, 3 izgubljene žoge, 1 ukradena žoga in 1 osebna napaka v 33 minutah. +/- = -5