Celjanke suvereno v derbiju preko Triglavank

Rubrika: Naši na tujemŽenska košarka

V Celju se je z nedeljsko tekmo med domačim Athletom in kranjskim Triglavom zaključilo 3. kolo državnega prvenstva za ženske. Dvoboj finalistov minule sezone so prepričljivo dobile Štajerke, ki so bile boljše z 80:53.

Kranjčanke so v uvodni četrtini na krilih svoje 18-letne organizatorke igre Mance Jelenc uspešno parirale nasprotnicam, te pa so v nadaljevanju tekme prestavile v višjo predstavo in pokazale, zakaj imajo tudi v tej sezoni najvišje cilje. Delni niz 20:4 je Celjanke sredi 18. minute popeljal na +15 (37:22), tekmo pa so nato suvereno pripeljale h koncu.

Za tretjo zmago Athleta, ki po tem srečanju ostaja edina neporažena zasedba v 1. SKL za ženske, je kapetanka Maja Erkić prispevala 19 točk, s 17 pa ji je sledila Rebeka Abramovič. Po poškodbi gležnja je v celjskem dresu znova zaigrala Marica Gajić (12 točk) in le za skok (9) zgrešila dvojnega dvojčka. Med Triglavankami je bila Jelenčeva (14) edina košarkarica z dvomestnim številom točk.

Državno prvenstvo se za košarkarice nadaljuje v soboto, 8. novembra. Celjanke bodo gostovale v Domžalah, Kranjčanke pa v Grosupljem pri Grosbasketu. Na preostali tekmi bodo Konjičanke gostile Mariborčanke.

Vmes bo trojica ekip opravila tudi z nastopov v tretjem kolu ženske Jadranske lige. Grosbasket bo v sredo gostoval pri Čeliku iz Zenice, Triglav pa pri sarajevskem Play Offu. Dan kasneje bodo na parket stopile tudi Celjanke. V dvorani tamkajšnje I. gimnazije bodo gostile zasedbo Radivoja Koraća, ki brani naslov v regionalnem tekmovanju.

1. SKL za ženske, 3. kolo

Nedelja, 2. november:
ATHLETE CELJE – Triglav 80:53 (20:18, 21:9, 17:11, 22:15)
(Erkić in 19, Abramovič 17; Jelenc 14, Mićunović in Piršič (11 skokov) po 8)

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Čestitke igralkam za zmago. To je
lepa popotnica pred četrtkovim derbijem v Jadranski ligi, ko nam nasproti prihaja prvak Radivoj Korać. Čestitke tudi Triglavankam za korektno igro.”

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Čestitke Celjankam za zasluženo zmago. Težko rečem, da je v tem trenutku to naš maksimum, a dejstvo je, da bomo morali telesno pripravljenost dvigniti na višji nivo. Z mislimi smo sedaj že pri sredini tekmi s Play Offom iz Sarajeva.”