Celjanke (spet) šokirale Bolgarke

Celjankam do živega ne pride niti COVID-19. Danes je mlada zasedba ŽKK Cinkarne Celje pripravila veliko presenečenje in še drugič v tej sezoni Lige WABA porazila bolgarsko Montano, ki cilja na vrh mednarodne ženske lige. Tokrat je bilo 58:60, v Celju decembra pa 78:72. S to zmago so Celjanke, vodi jih trener Damir Grgić, ostale v igri za finalni turnir.

Odločilni koš je 31 sekund pred koncem dosegla Blaža Čeh, ki je tekmo sklenila z 12 točkami in petimi podajami.

Celjanke so v 31. minuti s košem Zoje Štirn povedle 45:52. Američanka Sherise Williams je dobro minuto (74 sekund) pred koncem znižala na 56:57, Maruša Seničar je zadela en prosti met za 56:58, 48 sekund pred koncem je bilo 58:58.

Bolgarke so vzele še minuto odmora, a ni pomagalo.

Liga WABA, 12. krog, 18.2.
Montana – ŽKK CINKARNA CELJE 58:60  (10:16, 16:19, 19:13, 13:12)
ŽKK Cinkarna Celje: Jelenc 10 (3 sk, 2 as), Čeh 12 (5 as), Seničar 3 (3 sk), Bogičević 9 (4 sk, 4 as), Ostojić 10 (10 sk), Gbemuotor 6 (4 sk), Anžić, Štirn 5, Garič 4 (2 sk), Čater.

Posnetek tekme:

V soboto, 20.2., bodo Celjanke gostujočo turnejo sklenile z gostovanjem pri ekipi Beroe (7 zmag in dva poraza ima v tej sezoni).