Celjanke prvakinje sredi Podgorice, Blaža Čeh MVP

Košarkarice Cinkarne Celje so četrtič postale zmagovalke regionalne lige Waba. V finalu zaključnega turnirja v Podgorici so premagale domačo Budućnost s 66:64, postale pa so šele tretja ekipa v zgodovini lige, prej je to uspelo Šibeniku in Partizanu, da je do naslova prišla z obranitvijo lovorike. Celjanke so prvi naslov osvojile 2002., potem pa še v letih 2017 in 2022.

Liga WABA, finale, 26.3.
Budućnost Bemax-Cinkarna Celje 64:66 (17:16, 15:21, 16:6, 16:23)
Cinkarna Celje: Gbermuotor 3 (5 sk), Bartelme 3 (2 sk, 2 as), Čeh 19 (2 sk, 3 as), Seničar (6 sk), Anžič 8 (3 sk, 2 as), Simmons 15 (4 sk, 2 as), Štirn 1, Uranker, Žibert, Debeljak 4 (3 sk, 2 as), Jelenc 5 (6 sk, 1 as), Loomis 8 (2 sk, 1 as).

Prvakinje so bile znane v zadnjih trenutkih tekme. V zadnjo minuto sta ekipi vstopili izenačeno 62:62. Nato je Jovana Marković zadela oba meta (64:62), na drugi strani pa je bila Blaža Čeh zadela en prosti met za 64:63. Zorana Radonjić ni zadela trojke, na drugi strani pa je MVP finala Blaža Čeh zadela za 64:65. Zadnji napad je imela Budućnost, a je bila Marija Leković nenatančna, tako da je zmago potrdila Simmonsova z enim prostim metom.

Povejmo še to, da sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, Celjanke pa so v 2. četrtini s serijo 0:8 povedle 31:34, polčas pa dobili z 32:37. Nadaljevanje je minilo po domačih notah: varovanke trenerja Vladana Radovića so v tretji četrtini vodile že 46:40.

„Zelo nam je težko. Dekleta si niso zaslužila takšnega poraza. Dala so vse od sebe, klub je naredil vse, da to organiziramo. Poraz gre na mojo dušo, kriv sem,” je trener dejal domači trener.

„Čestitam svoji ekipi in ekipi Budućnosti. To je bil praznik košarke, bila je kakovostna tekma, vsi v dvorani smo uživali. Pokal nam veliko pomeni. Ni lahko osvojiti drugič zapored pokal pred polno dvorano, pred gostujočimi navijači. Zmagala je srečnejša ekipa,” je povedal trener Celja Damir Grgić, doktor košarke in človek, ki je s svojo ekipo, pri tem je osrednjo „rolo“ odigral neumorni celjski športni direktor Uroš Kranjc, skoraj 20 gonila sila ženske košarke v Sloveniji. Svoje po organizacijski plati v zadnjih letih dodaja še Borut Kop.

Celjanke so v tednu dni dobile še drugi finale. Vsakič znova so pokazale karakter, zato so tudi uspele nadoknaditi zaostanek – tako za Kranjčankami kot Podgoričankami.

V dresu Cinkarne Celje je bila najboljša strelka Blaža Čeh z 19 točkami, 15 pa jih je dodala Taylah Simmons.