Celjanke ostajajo slovenske vladarke

Košarkarice Cinkarne Celje se zasluženo veselijo že svojega 15. pokalnega naslova. Na domačem parketu so v finalu 30. izvedbe Pokala članic s 83:49 ugnale kranjski Triglav, ki tako ostaja pri dveh pokalnih lovorikah. Za najkoristnejšo igralko turnirja je bila izbrana Snežana Bogičević.

ZAKLJUČNI TURNIR POKALA ČLANIC, dvorana Gimnazije Celje – Center, finale, 25.4.
CINKARNA CELJE – TRIGLAV 83:49 (60:39, 44:27, 27:13)
Bogičević 19 (8 skokov, 5 podaj), Jelenc, Debeljak in Bartelme (7 skokov) po 13; Vrečer 14 (10 skokov), Abramovič 9.

Celje je desetič gostilo zaključni turnir Pokala članic. Prvič so ekipe moči v knežjem mestu merile leta 1996, nazadnje pa konec februarja leta 2017, ko so se naslova prvakinj prav tako veselile Celjanke. Celjske košarkarice so v zadnjih letih najuspešnejša ekipa pokalnega tekmovanja, saj so od leta 2003 osvojile kar 15 naslovov. Nazadnje je njihovo zmagovito serijo leta 2018 prekinil kranjski Triglav, ki pa tokrat ni imel možnosti za uspeh.

VSE ZMAGOVALKE POKALA ČLANIC
15x CINKARNA CELJE (2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2019, 2020, 2021)
11x JEŽICA (1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002)
2x TRIGLAV (2014, 2018)
1x MARIBOR (2004)
1x KRANJSKA GORA (2011)

Celjanke so na poti do novega naslova pokalnih zmagovalk že od uvodne minute narekovale oster ritem igre. Po vodstvu 4:0 je Triglav s trojko sicer še znižal na 4:3, nato pa je prednost domačih košarkaric hitro rasla. Po dobrih treh minutah igre je semafor kazal izid 12:3, ob zaključku prvih desetih minut 27:13, sredi druge četrtine pa je bilo že 40:18 za Cinkarno Celje. A se borbene Gorenjke niso predale. V zadnjih minutah prvega polčasa so zaprle vse poti do svojega obroča, s serijo 9:0 visok zaostanek znižale na 27:40, na odmor pa so Celjanke odšle z vodstvom 44:27.

V nadaljevanju smo spremljali podoben potek tekme. Kranjčanke so se sicer trudile, a so bile Celjanke precej boljše tekmice. Na vsak napad Triglava so hitro odgovorile z enako mero in dvoboj mirno pripeljale do končne zmage 83:49.

Naziv najkoristnejše igralke zaključnega turnirja je pripadel celjski kapetanki Snežani Bogičević ki je v finalnem obračunu zbrala 19 točk ter dodala osem skokov in pet podaj. V vrstah Triglava je korak s Celjankami držala Manca Vrečer s 14 doseženimi točkami in desetimi skoki.

Tudi naslednji dnevi bodo minili v znamenju ženske košarke. Že v torek bomo na tretji polfinalni tekmi državnega prvenstva med Triglavom in Ježico dobili druge finalistke, finalna serija državnega prvenstva pa se bo v Celju začela ta petek, 30. aprila. Druga tekma finala bo na sporedu 2. maja, tretja 4. maja, morebitna četrta in peta tekma pa 6. oziroma 8. maja. Po koncu klubske sezone bodo v ospredje takoj stopile članske reprezentantke, saj bodo 12. maja začele s pripravami na tretje zaporedni nastop na evropskem prvenstvu.

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje:
“Čestitke igralkam, strokovnemu štabu in vsem v klubu za osvojeni naslov. Mislim, da smo zasluženo osvojili to pokalno lovoriko. Tako v polfinalu, kot v finalu smo bili veliko boljši. Sedaj nas čaka nekaj dni odmora, nato pa finale državnega prvenstva.”

Snežana Bogičević, kapetanka ŽKK Cinkarna Celje, najkoristnejša igralka turnirja:
“To ni samo današnja zmaga, pač pa rezultat dela cele sezone. Govorilo se je, da je ekipa mlada in neizkušena, a ekipa se je gradila iz treninga v trening in verjeli smo v svoje trdo delo. Dekleta so zelo nadarjena in pred njimi je lepa prihodnost. Od samega začetka smo narekovale ritem igre, imele kontrolo v obrambi in napadu in to je ključ do zmage na vsaki tekmi.”

Gašper Sluga, trener ŽKK Triglav:
“Čestitke Celjankam za osvojeni naslov. Prav tako pa čestitke mojim igralkam. Ritem tekem nam v zadnjem obdobju ne gre ravno na roke. Nismo parirali Celjankam tako, kot smo si želeli. A ne glede na to, za seboj imamo dobro sezono in ta finale je delno poplačal naš trud. Sezone pa še ni konec. Hitro se bo treba pripraviti na tretjo tekmo polfinala državnega prvenstva in verjamem, da s pravim karakterjem v torek lahko premagamo Ježico.”