Celjani z MVP-jem in novo 100-tico, preobrat Trotov

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je 15. kolo minilo brez večjih presenečenj, kar pomeni, da so se do nove zmage prebili Podčetrtčani, Sežanci, Kranjčani in Celjani. Zadnji so proti Portorožu še enkrat več presegli mejo 100 doseženih točk. Medvode boljše od Škofjeločanov, Troti pa od Plame pur.

Celjani so že 2. zapored presegli mejo 100 doseženih točk (Foto: Facebook/KK Celje)

2. SKL, 15. kolo, 26.1.
Troti – Plama pur 73:69 (14:26, 16:13, 17:13, 26:17)
(Ristič 13 in 6 podaj, Derlink (7 skokov) in Mežan (8 skokov) po 10; Sajevic 20, Hreščak 18 in 15 skokov)

Kljub temu, da se tekma ni pričela po njihovih željah, so bili po koncu tekme Troti tisti, ki so se veselili nove zmage na domačih tleh. Proti Plami pur so še pred zadnjo četrtino zaostajali (57:62), bilo je tudi 51:56, tedaj pa so Novomeščani pripravili preobrat. Z delnim izidom 9:0 so povedli s 60:56, sledila pa je napeta končnica. Razpoloženi Robi Hreščak je minuti pred koncem zadel 2 prosta meta za 69:69, nato pa je tekmo s trojko odločil Črt Ristič. S to zmago so Troti na lestvici skočili na 9. mesto in se po zmagah izenačili s Plamo pur in Hrastnikom, ki zasedata 7. in 8. mesto

Brinox Medvode – LTH Castings 71:59 (17:13, 12:19, 22:14, 20:13)
(Mišič 18, Ribnikar 16 in 8 skokov; Vesel (7 skokov), Vravnik (9 skokov) in Sočak po 11)

Nikakor krizi ne uspe ubežati ekipa škofjeloškega LTH Castingsa, ki je v Medvodah zabeležila 5. poraz na zadnjih 6 tekmah. Prvi polčas je sicer pripadel Škofjeločanom (29:32), ki pa so nato v prvih 7 minutah drugega polčasa dosegli le 6 točk in se hitro znašli v zaostanku (46:38). Tako kot na prvi medsebojni tekmi, ki so jo sicer dobili varovanci Jake Hladnika, je tudi tokrat pri Medvodčanih blestel Jure Mišič, ki je tekmo končal pri 18 točkah. Pri gostih, ki se bodo v prihodnjem kolu merili na pomembnem obračun s Troti, vidno razpoloženega košarkarja ni bilo.

Mesarija Prunk Sežana – Hrastnik 92:63 (24:26, 18:13, 17:12, 33:12)
(Bačvič (6 skokov), Velikonja Grbac in Abramović po 17; Ovnik 28, Čergič 10)

Sežanci so se po porazu proti Parkljem v preteklem kolu uspeli vrniti na zmagovalne tirnice. Hrastnik se je 30 minut odlično upiral favoriziranim domačinom in še pred zadnjo četrtino zaostajal le za 8 točk (59:51). Sežanci so že takoj v začetku zadnje četrtine pripravili delni izid 9:0 in odločili zmagovalca. Pri domačih so po 17 točk zbrali Niko Bačvič, Taras Velikonja Grbac in Robi Abramović, kar 28 točk pa je Sežancem nasul Gašper Ovnik.

Terme Olimia Podčetrtek – Parklji 94:84 (24:15, 27:23, 20:20, 23:26)
(Strnad 29, Milašinović (7 podaj) in Cerkovnik (14 skokov) po 15; Ličen in Kovčević po 7 skokov in 21 točk)

Derbi 15. kola se je odvijal v Podčetrtku, kamor so pripotovali košarkarji Parkljev. Slednji tekom celotnega obračuna nikakor niso našli načrta, kako zaustaviti razpoloženega Nejca Strnada, ki je Ljubljančanom nasul 29 točk. Podčetrtčani so si že v prvem polčasu priigrali lepo prednost 13 točk (51:38), gostje pa so se minuto in 20 sekund pred koncem približali na 6 točk zaostanka (88:82). Tedaj je zmagovalca s trojko dokončno odločil Strnad.

Celje – Portorož 106:84 (26:23, 19:18, 33:12, 28:31)
(Cuk (9 podaj in 7 skokov) in Grušovnik (15 skokov in 7 podaj) po 19; Cole 16 in 8 skokov, Bahor 15)

Bolj kot moštva stopajo proti zadnji četrtini rednega dela tekmovanja, boljše igre prikazujejo Celjani. Košarkarji iz knežjega mesta so prejšnji teden Trotom nasuli kar 116 točk, tudi proti Portorožu pa so tekmo zaključili z več kot 100 doseženimi točkami. Primorci so bili v treh četrtinah dostojen tekmec domačinom, a katastrofalna 3. četrtina, ki so jo izgubili s kar 19 točkami razlike (33:12), je bila za njih usodna. Izjemno razpoložen je bil pri domačih Matic Grušovnik, ki je bil s statističnim indeksom 37 tudi najučinkovitejši košarkar kola.

Grosuplje – ECE Triglav 59:83 (10:23, 20:18, 20:25, 9:17)
(Savič 17, Šimović 11 in 7 skokov; Zdolšek 20, Vojičić 18 in 10 skokov)

Tudi v Grosupljem presenečenja ni bilo. Domačini, ki na ligaško zmago čakajo že vse od 20. oktobra lani, so tokrat morali priznati premoč favoriziranemu Triglavu. Vse je bilo odločeno že pred zadnjo četrtino, saj so Triglavani pred zadnjimi 10 minutami vodili s 16 točkami prednosti (50:66). Za Kranjčane je bila to že 5. zmaga v nizu, niz neporaženosti pa bodo poizkušali podaljšati še v naslednje kolo, ko v ŠD Planina prihajajo Sežanci.

MVP kola
Matic Grušovnik (Celje) – 32 minut, 19 točk (8/11 za dve, 1/2 za tri), 15 skokov (7 v napadu), 7 podaj, 1 osebna napaka, 2 izsiljeni osebni napaki, 1 pridobljena žoga, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada; +/- = +19, indeks 37.