Celjani še drugič boljši od Sežancev, za naslov proti Podčetrtčanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

Košarkarji Celja so na drugi polfinalni tekmi 2. SKL potrdili zmago, ki so jo zabeležili v soboto v Sežani, ter si tako zagotovili mesto v velikem finalu. Tam jih čaka obračun proti Termam Olimia Podčetrtku, ki so v drugem polfinalu brez težav odpravile Brinox Medvode.

Celjani le še korak oddaljeni od preboja v Ligo Nova KBM. (Foto: Facebook/KK Celje)

2. SKL, polfinale, 2. tekma, 17.4.
Celje – Mesarija Prunk Sežana 95:90 (32:25, 18:27, 21:20, 24:18) [2:0*]
(Hasić (5 skokov) in Rizman po 23; Grum 20, Trampuš 17 (7 skokov in 5 podaj)

Nova tekma, Celjani pa so še enkrat več pokazali, zakaj veljajo za najboljšo napadalno ekipo v letošnji sezoni 2. SKL. Že v prvi četrtini je četa Vladimirja Rizmana gostom nasula kar 32 točk, kljub temu pa je na glavni odmor odšla z zaostankom (50:52). Sežanci so na krilih razpoloženega Luke Gruma v 27. minuti povedli že za 6 točk (61:67), domačini pa so ob rezultatu 78:78 odgovorili z delnim izidom 9:1 (87:79) in že je kazalo, da je tekma odločena. Gostje so pripravili še zadnji napad, po zadetih dveh prostih metih Gašperja Jordana Rojka povedli (87:88), nato pa sta zmago in s tem finale domačinom vendarle zagotovila s trojko Aldin Hasić in izza črte prostih metov Tadej Koštomaj.

Brinox Medvode – Terme Olimia Podčetrtek 64:85 (18:23, 13:21, 14:17, 19:24) [0:2*]
(Korošec 16 in 10 skokov, Jesih 14; Milašinović, Cerkovnik (11 skokov) in Švigelj (5 skokov) po 14)

Medvodčani so s prebojem v polfinale poskrbeli za največje presenečenje sezone 2018/19 v 2. SKL, v boju za finale pa so bili proti Podčetrtčanom povsem nemočni. Moštvo Davorja Brečka je bilo od Medvodčanov dvakrat boljše že v rednem delu tekmovanja, tokrat pa so le še potrdili, da so boljša ekipa. Domačini so sicer znova nastopili brez Dejana Bunčiča in Jureta Mišiča, gostje pa so si prednost 13 točk (31:44) priigrali že pred glavnim odmorom. Podčetrtčani, ki so po naslovu v 2. SKL posegli že v lanski sezoni, so znova blizu temu uspehu, ki pa bi jim tokrat za razliko od pretekle sezone vendarle prinesel tudi mesto med elito.

* – izid v zmagah; igralo se je na dve zmagi.