Celjani kot prvi osvojili podčetrtško trdnjavo, za Brečkove spodrsljaja ni več

Rubrika: Nižje slovenske lige

Finalno serijo v 2. SKL, ki se lahko zaključi že po dveh tekmah, so bolje pričeli Celjani, ki so kot prvi v letošnji sezoni našli pot do zmage v Športni dvorani Podčertrtek. Blestela sta Tadej Koštomaj in Jan Rizman, ki sta skupaj zbrala 38 točk, 8 podaj in 7 skokov.

Koštomaj je bil s statističnim indeksom 26 najučinkovitejši košarkar srečanja. (Foto: Facebook/KK Celje)

11 moštev se je v letošnji sezoni 2. SKL zvrstilo v ŠD Podčetrtek, od tega Hrastnik in Brinox Medvode kar dvakrat, prav nobenemu pa ni uspelo premagati čete Davorja Brečka. Od vseh ekip so bili še najbližje zmagi Celjani, bilo je 103:101, tokrat, ko je najbolj pomembno, pa je varovancem Vladimirja Rizmana vendarle uspelo.

Celjani so v podčetrtški dvorani zavladali v drugi četrtini, ko so s tremi zaporednimi trojkami pripravili delni izid 9:0 in tako ušli na visokih 17 točk prednosti (29:46). Domačini se niso predali in na krilih izkušenega kapetana Nejca Strnada v 27. minuti zaostajali le še za točko (55:56). Gostje so v zadnji četrtini znova pobegnili (65:75), a Podčetrtčani so se še enkrat več pobrali in imeli v 38. minuti pri rezultatu 76:77 celo napad za vodstvo. Tedaj se je Brečkovim ustavilo, zmago gostov pa so potrdili Timotej Cuk, Aldin Hasić in Jan Rizman.

2. SKL, finale, 1. tekma, ŠD Podčetrtek
Terme Olimia Podčetrtek – Celje 76:84 (20:21, 14:27, 28:18, 14:18)
(Štruc 22, Strnad in Cerkovnik (9 skokov) po 17; Rizman 20, Koštomaj 18, 7 podaj in 5 skokov)

Igra se na dve zmagi. Druga tekma bo na sporedu v soboto, 27. aprila, ob 19. uri v 1. OŠ Celje, morebitna tretja pa v torek, 30. aprila, ob 19. uri v ŠD Podčetrtek.