Konec sanj za Litovce, Čehi potisnili Brazilce v nemogoč položaj

Rubrika: Tuje reprezentance

Pohod Čehov se na Kitajskem nadaljuje. Po tem, ko so najprej v obup spravili Turke, so sedaj na kolena spravili še varovance Aleksandra Petrovića. Od upanja na četrtfinale so se po tesnem porazu proti Franciji poslovili Litovci, Američani pa so brez večjih težav ugnali Grke.

Brazilci so v rednem delu svetovnega prvenstva zabeležili veliko zmago proti Grčiji, vso prednost, ki so jo prinesli v drugi del tekmovanja, pa so zapravili danes proti Češki. Slednja je od prve minute dalje narekovala tempo igre, pokazala bistveno več od Brazilcev in na koncu zasluženo slavila zmago s kar 22 točkami razlike.

Grki danes slavijo Čehe, v ponedeljek jih morajo premagati za 12 točk

Američani so na drugi tekmi v skupini K prepričljivo z 69:53 ugnali Grke, ki v igri za četrtfinale ostajajo prav po zaslugi Češke, ki je ugnala Brazilijo. Ta mora za napredovanje v četrtfinale ugnati Američane in ob tem upati na zmago Grkov proti Čehom, v najlažjem položaju pa so prav slednji. V kolikor namreč ZDA premaga Brazilijo, bi Čehom za napredovanje zadoščal že tudi poraz proti Grkom za manj kot 12 točk.

Tako kot v skupini I in J, smo oba četrtfinalista dobili že pred zadnjim srečanjem drugega dela tekmovanja. Litovci so v zadnji četrtini sicer ogrozili Francoze, tudi povedli, a ko je bilo to najbolj potrebno, sta svoje dodala Evan Fournier in Nando de Colo in Francoze popeljala v četrtfinale. V kolikor bodo v zadnjem obračunu drugega dela prvenstva boljši od Avstralcev, se bodo v četrtfinalu izognili Američanom.