Cedevita ubranila naslov državnega prvaka na Hrvaškem

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji Cedevite so na 4. tekmi finala hrvaškega prvenstva z 79:73 ugnali Cedevito in tako prišli do tretje zmage in naslova državnih prvakov.

Do ključne prednosti so Vitamini prišli ob koncu prve in začetku druge četrtine, ko jim je uspel delni izid 16:2. Zaloge do konca niso več izpustili iz rok, Cibona, ki je tekmo odigrala z le sedmimi igralci, od tega sta s klopi dva igrala zgolj 16 minut, pa ni imela moči za preobrat. Pet igralcev tokratnih gostov je preseglo mejo desetih točk – Nemanja Gordić (17), Fran Pilepić (14) ter Roko Leni Ukić, Miro Bilan in Stanko Barać (vsi po 12). Za poražence je kapetan Marin Rozić vpisal 18 točk, dve manj je dodal Marko Jagodić Kuridža.

Za Cedevito je to po lanskem drugi zaporedni in drugi naslov državnega prvaka v zgodovini kluba, kjer domujejo še tri lovorike za pokalne naslove.