Cedevita Olimpija brez Matkovića nemočna v Turčiji

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na obračunu 10. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa doživeli poraz na gostovanju pri turški ekipi Frutti Extra Bursaspor (93:111).

Ljubljanska Cedevita Olimpija je v sredo na gostovanju v Turčiji doživela osmi poraz v tej sezoni v 7DAYS EuroCupu. Turški kolektiv Frutti Extra Bursaspor je prekinil niz šestih zaporednih zmag izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca v zadnjem obdobju in Zmajem prizadejal prvi poraz v koledarskem letu 2023. V dvorani Tofas Spor Salonu je bil rezultat 111:93 za domačine.

Na zmagovalne tirnice se bodo košarkarji Cedevite Olimpije skušali vrniti v Areni Stožice, kjer bodo v soboto ob 19.00 na dvoboju 15. kola AdmiralBet Lige ABA gostili košarkarje Splita in skušali zabeležiti deveto zaporedno zmago v tem tekmovanju. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na vstopnice.olimpija.com.

V Turčiji je bil za košarkarje iz Ljubljane usoden zadržan začetek tekme, domačini pa so si v tem obdobju že priigrali prednost 18 točk (30:12). V drugi četrtini so se nato Ljubljančani razigrali in na krilih razigranih Yogija Ferrella in Eda Murića razliko znižali na 34:40, kljub temu pa so domači košarkarji s seboj na glavni odmor odnesli prednost s 14 točkami razlike (55:41). Tudi v tretjo četrtino so domači košarkarji krenili silovito, se hitro oddaljili na 65:43, na polovici igre v zadnji četrtini je bil po drugih tehnični napaki izključen tudi glavni trener Zmajev Jurica Golemac, a to žal ni podžgalo ljubljanskih košarkarjev, ki so se borili vse do konca obračuna, vendar jim ni uspelo uloviti domačinov.

Najboljši strelec v zasedbi slovenskih prvakov je bil Yogi Ferrell s 23 točkami, temu je pristavil še sedem asistenc. Sledil je Josh Adams z 20 točkami in petimi asistencami. Amar Alibegović se je ustavil pri 17 točkah in osmih skokih, Edo Murić pri 15 točkah in šestih skokih, Alen Omić pa pri 10 točkah in sedmih skokih. Ljubljančani so se predstavili brez Karla Matkovića, Zorana Dragića, Marka Radovanovića in Jana Kosija.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke Bursasporju za zasluženo zmago. Mi nismo uspeli odgovoriti na agresivno igro domačinov. Prepozno smo se vključili v igro. Obrambno nismo bili na pravi ravni, nismo zapirali skoka in zapirali igre v tranziciji. Ključno je bilo, da se nismo fizično odzvali na njihovo agresivnost. Moramo analizirati tekmo in popraviti stvari. Vsakič, ko manjka eden od igralcev, nam to povzroči velike težave. Upamo, da se Karlo in vsi preostali igralci čim prej vrnejo nazaj.”

Edo Murić, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Igralci Bursasporja so igrali veliko bolj agresivno, kot mi. Imeli so veliko odprtih metov, ki so jih zadevali. Ko smo jih pri metih pokrili, so začeli prodirati pod obroč. Ukradli so nam tudi kar nekaj žog. Bili smo nezbrani. Domačini so bili boljša ekipa in mi smo se nekaj naučili iz te tekme. Zagotovo je pred nami še veliko takšnih tekem in morali se bomo veliko bolje odzvati na agresivno igro, ki jo je kazal Bursaspor. Moramo analizirati tekmo in najti način, kako igrati proti takšnim ekipam. Poraz je zagotovo boleč, a potrebno je iti naprej. Moramo se pripraviti na tekmo s Splitom, ki nas čaka čez tri dni.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Začeli smo zadržano. Domačini so ujeli ritem ter s seboj ponesli navijače in tako igrali celotno tekmo. Na gostovanjih moramo tekme začenjati bolje, še posebej to velja za tekme s tako dobrimi ekipami, kot je to Bursaspor. Moramo gledati naprej in nadaljevati z našim bojem.”