Cedevita na krilih odličnega Murića povedla proti Zadru

Rubrika: Naši na tujem

Na Hrvaškem so košarkarji pričeli s polfinalnimi serijami, kjer ekipe igrajo kar na tri zmage. Split je brez poškodovanega Maja Kovačevića klonil v Zagrebu, derbi pa se je odvijal v Zadru, kjer je Cedevita predvsem po zaslugi izjemne predstave Eda Murića prišla do zmage po podaljšku.

27-letni Edo Murić za Zagrebčane v 19 minutah zbral kar 16 točk (4/4 za dve točki), tem pa dodal tudi 9 skokov. Dvoboj se je sicer prevesil v podaljšek, v katerem so Dalmatinci sprva povedli s 64:62, nato pa se jim je povsem ustavilo. Gostje so poskrbeli za delni izid 12:0 in si zagotovili prednost v polfinalni seriji.

V drugem polfinalu je bolje pričela Cibona, ki je na krilih bivšega zmaja Damirja Markote (24 točk in 9 skokov) prišla do zmage nad Splitom.

DP Hrvaške, polfinale, 1. tekma, 4. in 5.5.
Cibona – Split 89:82 (19:24, 28:26, 22:16, 20:16)
(Markota 24 in 9 skokov, Bundović; Vrgoc 17, Marcinković 16 in 7 skokov)

Zadar – Cedevita 67:75* (15:19, 19:15, 18:18, 10:10) (5:13)
(Žorić 16 in 5 skokov, Božić 15; Pullen 20, Murić 16 in 9 skokov)

* – po podaljšku

Slovenci v polfinalu
Edo Murić (Cedevita) – 19 minut, 16 točk (4/4 za dve, 2/4 za tri, 2/4 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 1 podaja, 2 osebni napaki, 2 prejeti osebni napaki; +/- = +3, indeks 22.

Rok Radović (Cedevita) – ni bil v postavi.

Maj Kovačevič (Split) – ni bil v postavi.