Bryant do mejnika in druge zmage Lakersov (VIDEO)

Zvezdnik Jezernikov Kobe Bryant je na gostovanju v Atlanti dosegel 28 točk, s čimer je kot četrti v zgodovini presegel mejo 32 000 doseženih točk v NBA, kar je bilo dovolj za zmago gostov s 114:109.

Bryant je imel tokrat tudi dober met iz igre (10/18). foto: nba.com/lakers

36-letni Bryant ostaja na četrtem mestu večne lestvice strelcev in se z 32 001 točko vse bolj približuje Michaelu Jordanu (32 292), še nekoliko spredaj sta Karl Malone (36 928) in Kareem Abdul-Jabbar (38 387). “Veliko je bilo dela v teh 19 letih,” je po tekmi dejal Kobe. Lakersi so temelje za drugo zmago na enajstih tekmah v Atlanti sicer napravili v prvem polčasu, dobili so ga za 15 točk, ključni koš pod osebno napako pa je Bryant dosegel minuto in 11 sekund pred koncem, ko je prek Thaba Sefoloshe zadel t.i. “fadeaway” ter nato še dodatni prosti met in tekmo odločil (108:102).