Brinox presenetil Sežance, derbi po podaljšku Celjanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

Za slovenskimi drugoligaši je odigrano 9. kolo. Največje presenečenje so pripravili Medvodčani, ki so na krilih Jureta Mišiča z 82:78 ugnali Mesarijo Prunk Sežano. Podčetrtčani so bili proti Portorožu zanesljivi, derbi kola med Celjem in ECE Triglavom pa je po podaljšku pripadel domačinom. MVP Matic Grušovnik.

2. SKL, 9. kolo, 18.12.
Brinox Medvode – Mesarija Prunk Sežana 82:78 (23:19, 27:10, 12:16, 20:33)
(Mišič 27 in 12 skokov, Gregorčič in Tovilović po 12; Abramovič 23, Bačvič 18, 6 skokov in 5 podaj)

Če 30 točk Jureta Mišiča v 3. kolu ni bilo dovolj za zmago nad LTH Castingsom, je tokrat njegovih 27 močno pripomoglo za uspeh Medvodčanov proti Mesariji Prunk Sežani. Sledna je na glavni odmor odšla s visokim zaostankom 21 točk (50:29), a na koncu vseeno skoraj ujela domačine. Pri Sežancih je dve tehnični napaki prejel trener Teddy Delač.

Troti – Grosuplje 79:69 (23:16, 21:18, 19:16, 16:19)
(Ristič 19 in 5 podaj, Janc 17; Savič (5 skokov) in Hojč po 13)

Troti nadaljujejo z izjemnimi predstavami na domačem terenu. Po Celju in LTH Castingsu so na kolena spravili še Grosupeljčane, ki ostajajo prikovani na dno lestvice 2. SKL. Domači so v 28. minuti povedli že s 23 točkami prednosti (61:38) in tekmo povsem mirno pripeljali do konca. Največ točk (19) je zbral Črt Ristič, ki je dodal še 6 podaj.

Plama pur – Hrastnik 89:76 (25:23, 21:19, 20:14, 23:20)
(Sajevic 21, 6 skokov in 6 podaj, Hreščak 18; Ovnik 17, 5 skokov in 5 podaj, Požin 16, 5 skokov in 5 podaj)

Nekdanji košarkar Petrol Olimpije Grega Sajevic je na obračunu 9. kola v Ilirski Bistrici potrdil odlično formo. V prejšnjem krogu je Parkljem nasul kar 31 točk, tokrat pa je v zmagi proti Hrastniku prispeval 21 točk, 6 skokov in 6 podaj ter tako za las zgrešil mesto v naj peterki kola. Gostje so se sicer v prvem polčasu odlično upirali in na glavni odmor odšli z vsega 4 točkami zaostanka (46:42), po slabšem vstopu v drugi polčas pa se hitro znašli v izgubljenem položaju (57:44).

Terme Olimia Podčetrtek – Portorož 90:74 (28:20, 29:21, 16:16, 17:17)
(Sevšek 27 in 6 skokov, Milašinović (8 podaj) in Cerkovnik (12 skokov) po 14; Cole 26 in 10 skokov, Miklavčič (5 podaj) in Zagorac po 14)

Podčetrtčani so z Željkom Zagorcem okrepljene Portorožane ugnali brez večjih težav in utrdili vodstvo na lestvici 2. SKL. Soigralce sta odlično razigravala Dejan Milašinović in Rene Žvan, ki sta vsak zbrala po 8 podaj, strelsko razpoložen pa je bil Gašper Sevšek. Že ob polčasu je bila prednost domačih 16 točk (57:41), v drugem delu tekme pa so Termalci prednost uspešno zadržali do konca.

Celje – ECE Triglav 99:88 (16:22, 21:21, 19:13, 24:24) (19:8)
(Grušovnik 27 in 10 skokov, Koštomaj 21 in 12 podaj; Vojičič 29, Lotrič 14)

Obračun v Celju je upravičil naziv derbi kola. Domači košarkarji so tekmo slabo začeli in se hitro znašli v zaostanku s 4:13. V nadaljevanju obračuna so Celjani lovili goste, v samem zaključku tekme pa sami prevzeli pobudo in vodstvo. Podaljšek je izsilil izjemno razpoloženi Aleksander Vojičić (80:80), zmaga pa je na koncu vendarle ostala doma. Blestel je Matic Grušovnik, ki je v 40 minutah zbral 27 točk in 10 skokov ter tako s statističnim indeksom 31 postal tudi MVP kola.

Že odigrano, 7.12.
LTH Castings – Parklji 71:69 (15:13, 18:20, 15:18, 23:18)
(Karavdić 20 in 8 skokov, Vravnik 12 in 6 skokov; Urbas 19, 9 skokov in 6 podaj, Kovačević 15 in 9 skokov)

Novinec v dresu LTH Castingsa Sedin Karavdić je že na prvi tekmi v dvorani Poden dokazal, da je prava okrepitev in Škofjeločane z 20 točkami in 8 skoki proti Parkljem vodil do 5. zmage v letošnji sezoni. Tekmo je odločil izkušeni Boris Jeršin, ki je 25 sekund do konca ob prodoru izsilil osebno napako in zadel oba prosta meta. Na drugi strani je trojko za zmago zgrešil sicer z 19 točkami prvi strelec gostov Matic Urbas.