Brez zmage v prvem delu

Rubrika: Mlajše selekcije

V Šopronu na Madžarskem se je v torek na evropskem prvenstvu za dekleta do 18 let zaključil prvi del. Slovenija je vknjižila tretji poraz, s 84:42 so bile boljše Francozinje. Na prvi tekmi drugega dela naša dekleta v sredo, ob 15.15, čaka obračun s Španijo.

2707_du18

EP A divizije, DU18, 3. krog, 26.7.
Slovenija – FRANCIJA 42:84 (9:20, 9:16, 7:25, 17:23)
Slovenija: Einfalt, Dvijanovič 3, Krošelj, Kramžar, Jesenšek 6, Špoljar 2, Goršič 1, Prevodnik 6 (6 podaj), Pamić 4, Zoran 16, Kozina Bubnič 2, Murn 2.

Slovenke so zadnjo tekmo skupine D odigrale brez najboljše strelke Aleksandre Krošelj in kapetanke Aneje Einfalt. Njune soigralke so se v prvi polovici uvodne četrtine dobro kosale z enimi glavnih favoritinj za naslov evropskih prvakinj, nato pa so te prevzele pobudo. Z nizom 14:0 so ob koncu devete minute povedle z 20:6, tudi v nadaljevanju pa kazale svojo premoč

V slovenski vrsti je bila na koncu s 16 točkami (3:4 za tri) najuspešnejša Tinkara Zoran, po šest pa sta jih dodali Nina jesenšek in Eva Prevodnik.

Za vrsto Slavka Duščaka, ki si je za cilj zadala obstanek v diviziji A, odločilne tekme prihajajo od srede naprej. Zmaga na četrti ali peti tekmi že zagotavlja ohranjen status med evropsko elito, v naspeotnem primeru pa je potrebno za ta dosežek dobiti obe zadnji tekmi, ki bosta na sporedu ta vikend.

Slavko Duščak, glavni trener slovenske reprezentance deklet U18:
“Kot sem dejal že pred tekmo, smo na tej tekmi več priložnosti namenili dekletom, ki so do sedaj igrala manj. Nekatera dekleta so se dobro kosala, druga nekoliko manj. V pozitivnem smislu velja izpostaviti Tinkaro Zoran. Francozinje so tekmo zasluženo dobile, o tem ni bilo nobenega dvoma. Pri naših dekletih sem morda pogrešal nekaj več borbenosti pri skoku v obrambi.