Brez Luke Dončića Dallas s porazom na prvi tekmi v Phoenixu

Phoenix je sezono začel z eno zmago in štirimi porazi. V klubu se že pred sezono niso ponudili maksimalnega podaljšanja pogodbe prvega izbora Aytona, ESPN pa je na začetku novembra objavil obsežno raziskovalno zgodbo o večletnem rasističnem in seksističnem obnašanju lastnika kluba Roberta Sarverja do svojih zaposlenih, vključno do igralcev. Zdelo se je, da bo Phoenix zaradi vseh teh dejavnikov le stežka ponovil lanskoletni uspeh, ko je klonil šele v finalu in da bo imel težave že v rednem delu sezone. Toda kot da bi vsi ti zunanji dejavniki dodatno povezali ekipo, saj je po slabem začetku sezone Phoenix trenutno ena najbolj vročih ekip v ligi.

Z zmago proti Dallasu je Phoenix namreč dosegel že deseto zaporedno zmago, kar je najdaljši niz v ligi. Odločilno trojko je 50 sekund do konca tekme prispeval Devon Booker, ki je dosegel 24 točk, Ayton je zbral 19 točk in 13 skokov, pred Bookerjevo trojko pa je dobro minuto pred koncem po podaji Chris Paula z zabijanjem poskrbel za vodstvo 100:96.

Prvič v tej sezoni za Dallas ni igral Luka Dončić, ki ima poškodovan gleženj, toda gostje, ki so ob polčasu še minimalno vodili, so bili vseeno blizu zmagi. Tim Hardaway Jr. je dosegel 22 točk, Porzingis 21. Phoenix je tekmo odločil z odlično napadalno zadnjo četrtino, ko je dosegel 37 točk in jo dobil za 12 točk.

Tekmeca se bosta še enkrat pomerila v noči na soboto, ko naj bi bil za igro pripravljen tudi Luka Dončić.

V ekipo aktualnih prvakov se je po osmih tekmah po poškodbi vrnil Khris Middleton. Minnesota je bila po zaslugi Giannisa, ki je dosegel 47 točk, boljša od ekipe LA Lakers in s tem prekinila niz štirih porazov pred svojimi gledalci. Za Lakerse je Horton-Tucker dosegel 25 točk.

Preobrat večera je uspel igralcem Portlanda. Doma so proti Chicagu zaostajali že za 20 točk ob koncu prvega polčasa, nato pa vztrajno topili prednost in sredi zadnje četrtine prešli v vodstvo in na koncu tekmo tudi dobili.

Damian Lillard je bil najboljši strelec pri domačih, dosegel je 22 točk in imel tudi 10 asitenc. Nurkić je dosegel 18 točk in 12 skokov. Za Chicago je Zach LaVine dosegel 30 točk.