Boston je bil premočan, čestitke Luki, Marku in Anžetu za sezono

Igralci Bostona so novi prvaki Lige NBA. Nocoj so na 5. tekmi finala 78. sezone Lige NBA s 106:88 premagali Dallas Luke Dončića in tako prišli do 18. lovorike prvaka. Toliko jih nima dosedaj nobena ekipa v ligi, do sinoči so si število naslovov, po 17, delili z LA Lakersi.

Luka Dončić in ekipa so prišli na 5. tekmo precej optimistični, saj so na 4. tekmi v Dallasu deklasirali Boston. Ki pa je bil na 5. tekmi premočan za Dallas. Boston je dobil 1. četrtino z 28:18, polčas z 67:46. V nadaljevanju se razmerje moči ni menjalo, slavje domačih se je lahko začelo.

Luka je odigral dobrih 43 minut, v tem času je dosegel 28 točk, dodal 12 skokov in pet asistenc. Kyrie Irving se je ustavil pri 15 točkah. V dresu Bostona, ki je ekipo za današnji triumf gradi lep čas, je Jayson Tatum 31 točkam dodal 11 asistence.

Dallas tako ostaja pri naslovu, ki ga je dobil leta 2011.

Luka Dončić je šesti Slovenec v finalu Lige NBA, naslovov so se veselili Saša Vujačić (z Lakersi v letih 2008 in 2009), Beno Udrih (2005 in 2007 s Spursi) ter Rašo Nesterović (2005 s Spursi) in Vlatko Čančar (lani z Denverjem).

Luka je v končnici odigral 21 tekem, po skoraj 41 minut na tekmo. 28.9 točkam je na tekmo dodal 8.2 podaje in 9.3 skoka. Dosedaj je v končnici odigral 49 tekem. Celotna sezona Luke Dončića je bila izjemna, svoj pečat k uspešni sezoni Dallasa pa sta dodala še Marko Milić in Anže Maček. Fantje, bravo!