Boleč poraz Dallasa proti San Antoniu

Zelo sem razočaran… To je vse, kar lahko rečem,’ je bil po porazu Dallasa proti San Antoniu kratek Luka Dončić, ki je sicer poskrbel za izenačenje rezultata na 117:117 19 sekund do konca tekme, pol sekunde pred iztekom časa pa je DeMar DeRozan zadel za zmago gostov in boleč poraz Dallasa.

DeRozan je v zadnji akciji zadel čez branilca Finney-Smitha, po tekmi pa je trener domačih Carlisle priznal, da je naredil napako, ker Finney-Smith ni imel dodatne pomoči v obrambi.

Luka je v tesni tekmi, kjer sta se ekipi v vodstvu izmenjali 12 krat. dosegel 29 točk, imel je še 3 skoke in 7 asistenc. 31 točk je dosegel Porzingis in dodal tudi 15 skokov. Toda to je bilo premalo za razpoloženega DeRozna, ki je 27 od skupno 33 točk dosegel v drugem polčasu in tako prekinil niz petih zaoporednih porazov San Antonia.

Naslednja tekma Dallas čaka že danes, ko v goste prihaja Philadelphia, na tekmi pa bi lahko prvič v novem dresu zaigral tudi JJ Redick.

Do gladke zmage na gostovanju v Portlandu pa je prišel Miami. Domačini so nazadnje vodili sredi druge četrtine, potem pa je Miami hitro prišel do udobnega vodstva – v zadnji četrtini je prednost znašala tudi 20 točk. Bam Adebayo je dosegel 22 točk, Jimmy Butler 20. To je bila že šesta zmaga Miamija v zadnjih sedmih tekmah.

McCollum in Powell sta za Portland dosegla vsak po 17 točk.

Goran Dragić je igral dobrih 23 minut, v tem času pa dosegel 7 točk, 2 skokoa in 2 asistenci.

Naslendji tekmec Miamija bo prav Dragićev bivši klub Phoenix v torek.

Po zaslugi odlične zadnje četrtine je Boston dosegel prepričljivo zmago na gostovanju v Denverju. Bosotn je zadnji del igre dobil z rezultatom 31:8. Jason Tatum je dosegel 28 točk in 10 skokov.

Za Denver je Porter Jr. dosegel 22 točk in 11 skokov, Nikola Jokić pa novega trojnega dvojčka – 17 točk, 10 skokov in 11 asistenc. Vlatko Čančar ni igral.

To je bil prvi poraz Denverja po osmih zaporednih zmagah.