Liga NBA
s kategorijo
Novice
.

Zelo sem razočaran… To je vse, kar lahko rečem,’ je bil po porazu Dallasa proti San Antoniu kratek Luka Dončić, ki je sicer poskrbel za izenačenje rezultata na 117:117 19 sekund do konca tekme, pol sekunde pred iztekom časa pa je DeMar DeRozan zadel za zmago gostov in boleč poraz Dallasa.

DeRozan je v zadnji akciji zadel čez branilca Finney-Smitha, po tekmi pa je trener domačih Carlisle priznal, da je naredil napako, ker Finney-Smith ni imel dodatne pomoči v obrambi.

Luka je v tesni tekmi, kjer sta se ekipi v vodstvu izmenjali 12 krat. dosegel 29 točk, imel je še 3 skoke in 7 asistenc. 31 točk je dosegel Porzingis in dodal tudi 15 skokov. Toda to je bilo premalo za razpoloženega DeRozna, ki je 27 od skupno 33 točk dosegel v drugem polčasu in tako prekinil niz petih zaoporednih porazov San Antonia.

Naslednja tekma Dallas čaka že danes, ko v goste prihaja Philadelphia, na tekmi pa bi lahko prvič v novem dresu zaigral tudi JJ Redick.

Do gladke zmage na gostovanju v Portlandu pa je prišel Miami. Domačini so nazadnje vodili sredi druge četrtine, potem pa je Miami hitro prišel do udobnega vodstva – v zadnji četrtini je prednost znašala tudi 20 točk. Bam Adebayo je dosegel 22 točk, Jimmy Butler 20. To je bila že šesta zmaga Miamija v zadnjih sedmih tekmah.

McCollum in Powell sta za Portland dosegla vsak po 17 točk.

Goran Dragić je igral dobrih 23 minut, v tem času pa dosegel 7 točk, 2 skokoa in 2 asistenci.

Naslendji tekmec Miamija bo prav Dragićev bivši klub Phoenix v torek.

Po zaslugi odlične zadnje četrtine je Boston dosegel prepričljivo zmago na gostovanju v Denverju. Bosotn je zadnji del igre dobil z rezultatom 31:8. Jason Tatum je dosegel 28 točk in 10 skokov.

Za Denver je Porter Jr. dosegel 22 točk in 11 skokov, Nikola Jokić pa novega trojnega dvojčka – 17 točk, 10 skokov in 11 asistenc. Vlatko Čančar ni igral.

To je bil prvi poraz Denverja po osmih zaporednih zmagah.