Bojevniki ujeli pravi ritem in nadigrali še Nuggetse, Miami nemočen

Golden State Warriorsi v derbiju zahoda na gostovanju nadigrali Nuggetse in se tako vrnili po dolgem času vrnili na vrh zahodne konference. Branilci naslova so na krilih razpoloženih Klaya Thompsona in Stephena Curryja že v prvi četrtini dosegli kar 51 točk in napovedali izjemen strelski večer. Miami nemočen na gostovanju v Milwaukeeju.

Četa Erika Spolestre je do sedaj na edini medsebojni tekmi proti Bucksom na Floridi zabeležili zmago, tokrat pa so bili na gostovanju v Milwaukeeju brez pravih idej. Že v prvem polčasu so se domači znašli v visokem vodstvu (69:45) in ga v nadaljevanju še povišali. Nerazpoložen je bil tokrat Josh Richardson, ki je iz igre metal le 27% (3/11), pri domačih pa se je do novega trojnega dvojčka prebil Giannis Antetokounmpo (12 točk, 10 skokov in 10 podaj).

Izjemnemu strelskemu večeru domačih košarkarjev so bili priča tudi v Indiani, Philadelphii in Atlanti. Pacersi so zbrali 131 točk, 76ersi kar 149, Hawks 142, vse tri ekipe pa so se prebile do prepričljive zmage.  Največje presenečenje so pripravili prav košarkarji Atlante, ki so na krilih tria Collins-Len-Young s 142:126 ugnali Oklahomo. Slednja je na zadnjih 5 tekmah zabeležila eno samo zmago in 4 poraze.

Liga NBA, 16.1.
Milwaukee Bucks – Miami Heat 124:86 (30:23, 39:22, 24:18, 31:23)
(Bledsoe 17 in 5 skokov, Brogdon 16; Winslow (5 skokov in 5 podaj) in Whiteside (8 skokov) po 19)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena do nadaljnjega odsoten.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – proti San Antonio Spurs, 17.1., 2.30

Preostale tekme
Indiana Pacers – Phoenix Suns 131:97 (38:19, 24:32, 34:22, 35:24)
(Bogdanović (5 skokov) in Evans po 20; Warren 18, Oubre 16 in 5 skokov)

Philadelphia 76ers – Minnesota Timberwolves 149:107 (43:31, 32:32, 32:32, 34:17)
(Embiid 31 in 13 skokov, Simmons (11 skokov in 9 podaj) 20; Rose 15, Bolden 14)

Atlanta Hawks – Oklahoma City Thunder 142:126 (25:29, 45:30, 27:41, 45:26)
(Collins 26 in 5 skokov, Len (11 skokov) in Young (11 podaj in 6 skokov) po 24; Westbrook 31, 11 podaj in 6 skokov, George 24 in 8 skokov)

Denver Nuggets – Golden State Warriors 111:142 (38:51, 22:28, 23:33, 28:30)
(Beasley 22,Murray 21; Thompson in Curry (6 podaj) po 31)

Los Angeles Lakers – Chicago Bulls 107:100 (19:18, 25:25, 32:25, 31:32)