Bogdanović spremljal šov Fenerja, Baski v Moskvi nemočni

Rubrika: Evroliga

Fenerbahče in CSKA sta že na prvi četrtfinalni tekmi Evrolige dala vedeti, da ju ne zanima nič drugega kot vnovičen preboj na zaključni turnir najboljše četverice. Žalgiris je v Istanbulu izgubil za kar 33 točk, Baskonia pa v Moskvi za 26. Danes na parket 4 Slovenci.

Košarkarji Baskonie si letos še kako želijo priti na zaključni turnir najboljše četverice, saj bodo dvoboji potekali v njihovi dvorani v Vitoriji. Varovanci Velimirja Perasovića so se v manj kot 14 dneh drugič vrnili v Moskvo in še drugič morali priznati premoč domačinom.

Če so bili 4. aprila zraven vse do konca, je bilo tokrat povsem drugače. Takoj na začetku drugega polčasa je četa Dimitrisa Itoudisa dala v višjo prestavo in na krilih razpoloženega Sergia Rodrigueza ušli na 16 točk prednosti (63:47).

Še manj časa kot Baski, so se v Istanbulu uspeli dostojno upirati košarkarji Žalgirisa. Slednji so proti domačemu Fenerju v 8. minuti še vodili (9:13), moštvo Željka Obradovića pa je nato v naslednjih 12 minutah pripravilo delni izid 29:8 in že na glavni odmor odšlo s prednostjo 17 točk (38:21). A izkušeni trener, kot je Obradović, se zaveda, da šteje le zmaga: “Razlika sploh ni pomembna. Edino, kar šteje je, da vodimo z 1:0 v zmagah. Igralcem sem povedal, da je lahko 1, 11 ali 20 točk razlike, vse je isto. Je 1:0.”