Besni Džikić: Mladi morajo popraviti vsak detajl, če želijo v ABA Ligo!

Mladi igralci menijo, da bodo z igro v napadu zaslužili večjo minutažo. To je zabloda,” je bil po tekmo za 3. mesto na turnirju Novo mesto cup 2014 navkljub zmagi nad Šibenčani (67:56) jezen strateg novomeške Krke Aleksandar Džikić. Krkaši so po polčasu zaostajali za dve točki, nato pa v tretji četrtini, ki so jo dobili z 20:18, prevesili tehtnico na svojo stran.

Kot da jim je vseeno, ali bomo zmagali …

Če želijo mladi igrati člansko košarko v KK Krka, to pa pomeni v Ligi ABA, morajo popraviti vsak košarkarski detajl – tehniko, taktiko, razumevanje košarke ter fizično pripravljenost. V vseh teh elementih zamujajo, težko zadržijo zbranost, vse prevečkrat pa na terenu izgledajo tako, kot da jim je vseeno, ali bodo zmagali ali ne. Tega ne bom sprejel,” na mlade apelira Džile, ki ne odstopa od svojih načel, hkrati pa vse skupaj poziva k potrpežljivosti, saj bo ekipa potrebovala svoj čas: “Poškodovani igralci se morajo zavedati, da jih čaka veliko dela, da se vrnejo v ritem.  Smo nova ekipa, ki bo potrebovala precej dela, da postanemo to, kar želimo.”

Mulalić prepričan: Navdušili bomo

Krka sicer pogreša šesterico košarkarjev in to tistih, ki bodo v tekmovalni sezoni nosili največja bremena. Novinec v ekipi je tudi prišlek iz Hopsov Mirko Mulalić, ki pa se nad svojo formo ne sme pritoževati – v soboto in nedeljo je bil namreč prvi strelec Krke, na tekmi za tretje mesto je dosegel 19 točk. Imamo izvrstno ekipo, ki je zmes mladosti in izkušenj. Prepričan sem, da bomo navdušili. Ta turnir ni realen pokazatelj stanja, saj smo igrali brez šesterice glavnih košarkarjev,” je dejal 26-leti Mulalić.