Baski v zadnji četrtini ugasnili, zadnjega polfinalista dobimo 1. maja

Rubrika: Evroliga

Zaključni turnir najboljše četverice v Vitoriji bo minil brez domačih košarkarjev KIROLBET Baskonie. Baski so se tudi na 4. četrtfinalni tekmi proti moskovskemu CSKA-ju dobro borili, a v zadnji četrtini povsem ugasnili in evroligaško sezono končali v četrtfinalu. Barcelona kot edina izsilila 5. tekmo.

Ko je to najbolj potrebno, se prebudi in v izjemno formo spravi Nando de Colo. 31-letni Francoz je na 3. četrtfinalni tekmi Baskom nasul kar 28 točk, tokrat pa le točko manj in bil z naskokom najbolj zaslužen za novo zmago CSKA-ja.

Varovanci Velimirja Perasovića so tekmo začeli izjemno in v prvem polčasu dvakrat povedli tudi z 11 točkami prednosti (46:35 in 38:37). Odlično jim je kazalo tudi v 32. minuti, ko so po zadeti trojki Patricia Garina povedli s 76:72, nato pa je sledil popoln mrk. Gostje so strnili svoje vrste v obrambi, domači pa niti enega napada niso izdelali tako kot bi si želeli. Ko bi zares moral zadeti izza črte prostih metov, se je ustavilo tudi Darrunu Hilliardu, sicer odličnemu izvajalcu prostih metov.

Znan že tudi prvi polfinalni par

CSKA si je tako s skupnim izidom 3:1 v zmagah še 16-ič v zadnjih 17 letih uspel zagotovili mesto na zaključnem turnirju najboljše četverice. Tam se bodo Moskovčani najprej pomerili proti madridskemu Realu.

Na zadnjega udeleženca zaključnega turnirja najboljše četverice, ki bo v Vitoriji potekal 17. in 19. maja, bomo morali počakati do 1. maja, ko se bosta v ključnem 5. četrtfinalnem obračunu v Istanbulu med seboj pomerili ekipi Anadolu Efesa in Barcelone. Po tem, ko so Katalonci na 3. četrtfinalni tekmi na domačem terenu klonili s kar 34 točkami razlike, so tokrat od začetka do konca tekme bili boljši nasprotnik in izsilili odločilno tekmo.

Evroliga, četrtfinale, 4. tekme, 26.4.
KIROLBET Baskonia – CSKA 83:92 (22:20, 26:19, 23:29, 12:24) [1:3*]
(Poirier 21 in 5 skokov, Garino 16; de Colo 27, Higgins 19)

FC Barcelona Lassa – Anadolu Efes 82:72 (15:22, 21:16, 27:12, 19:22) [2:2*]
(Kuric 19, Tomić 13 in 6 skokov; Larkin 20, Simon 17)

Že odigrano, 25.4.
Žalgiris – Fenerbahče 82:99 (16:30, 25:19, 20:23, 21:27) [1:3*]
(Davies 25 in 7 skokov, Wolters 18; Muhammed 25, Sloukas 15, 10 podaj in 5 skokov)

Panathinaikos – Real Madrid [0:3*]

Slovenci v končnici Evrolige
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni stopil na parket.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 20 minut, 6 točk (3/7 za dve), 2 skoka, 4 podaje, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 5.