Barca spet boljša od Reala, CSKA nadigral Blattove

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Olympiacosa ne najdejo poti iz krize. Po tem, ko so protestno zapustili igrišče v finalu grškega pokala, so izgubili še drugi zaporedni obračun, skupno že petega evroligaškega v nizu. Barcelona je še drugič v 14 dneh ugnala Real, Bayern do pomembne zmage v Podgorici.

Grški Olympiacos je stik s CSKA-jem držal vse do 26. minute, ko je Georgios Printezis zadel trojko za vodstvo s 60:58, nato pa je sledila popolna prevlada Moskovčanov. Slednji so na krilih Coryja Higginsa in Kylea Hinesa že pred zadnjo četrtino povedli za 8 (64:72), v zadnjih 10 minutah pa svojo prednost le še višali.

Tako kot CSKA, so v drugem polčasu vse pod kontrolo imeli tudi košarkarji Barcelone, ki so še drugič v 14 dneh ugnali večnega tekmeca iz Madrida. Četa Svetislava Pešića je že na odmor odšla s 5 točkami prednosti (42:37), niti enkrat v drugem polčasu pa Madridčanom bližje kot na 5 točk zaostanka ni uspelo priti.

Do izjemno pomembne zmage, s katero so prekinili niz dveh zaporednih evroligaških porazov, so prišli košarkarji Bayerna. Slednji so tekmo v Podgorici pričeli odlično, a domačini so se v drugi četrtini razigrali in na odmor odšli celo kot vodilno moštvo (44:41). Bavarci so v tretji četrtini znova zaigrali bolje, že razigranima Vladimirju Lučiću in Danilu Barthelu se je pridružil še Petteri Koponen in tekma je bila odločena že nekaj minut pred koncem.

Evroliga, 24. kolo, 1.3.
Budućnost VOLI – FC Bayern 75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23)
(Jackson 19, Cole 12; Lučić 18 in 7 skokov, Barthel 16)

Olympiacos – CSKA 81:97 (23:21, 27:30, 14:21, 17:25)
(Leday 21 in 9 skokov, Spanoulis 14 in 7 podaj; Higgins 18, de Colo 16)

FC Barcelona Lassa – Real Madrid 77:70 (16:17, 26:20, 14:14, 21:19)
(Tomić 22 in 13 skokov, Huertel 17 in 10 podaj; Fernandez 15, Randolph 12 in 9 skokov)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 3 minute, brez točke (0/1 za dve), 1 prejeta blokada; indeks -2.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 30 minut, 12 točk (2/4 za dve, 2/6 za tri, 2/5 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 izgubljena žoga, 1 blokada, 1 prejeta blokada, 3 izsiljene osebne napake; indeks 16.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – v 4 minutah se ni vpisal v statistiko.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni zaigral.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 5 točk (0/3 za dve, 1/3 za tri, 2/2 prosti meti), 2 izgubljeni žogi, 4 osebne napake, 2 izsilijeni osebni napaki; indeks -4.