Atlanta zmagala na sedmi tekmi, Phoenix nadaljuje zmagovito serijo

Atlanta ostaja najprijetnejše presenečenje letošnje končnice lige NBA – na odločilni sedmi tekmi je na gostovanju premagala prvega nosilca na vzhodu in se šele drugič v 50 letih in prvič po letu 2015 uvrstila v konferenčni finale, kjer jo čaka Milwaukee.

Tekma je bila vseskozi izenačena, Philadelphia in Atlanta sta se v vodstvu izmenjali kar 20-krat, 19-krat je bil rezultat med tekmo izenačen.

Po trojki Trae Younga, ki je imel sicer skromen strelski večer, iz igre je denimo metel 5:23, za tri točke 2:11, je Atlanta 2 minuti in pol do konca povedla za 7. Philadelphia se je vrnila in zaostajala samo za točko, ko sta ekipi stopili v zadnjo minuto srečanja, vendar je Huerter z zadetimi tremi prostimi meti spet zagotovil lepo prednost Atlanti, po seriji napak pa je odločilni koš dosegel Gallinari.

Huerter je bil najboljši strelec pri Atlanti, dosegel je 27 točk, Young jih je dodal 21, imel je tudi 10 asistenc.

To je bila prva zmaga v zgodovini kluba na sedmi tekmi končnice na gostovanju – pred tem je Atlanta izgubila na devetih tovrstnih tekmah.

Za domače je Joel Embiid dosegel 31 točk, Harris 24. Ponovno je razočaral Ben Simmons, dosegel je 5 točk, ob sicer 13 podajah in 8 skokih.

Na zahodu sta edini preostali ekipi že začeli s konferenčnim finalom. Obe ekipi sta na prvi tekmi igrali brez svojih prvih zvezdnikov – pri domačih je zaradi kovid protokolov manjkal Chris Paul, pri gostih pa zaradi poškodbe kolena Kawhi Leonard.

Pred 16.500 gledalci v Phoenixu je eno boljših predstav v karieri prikazal Devin Booker – dosegel je prvega trojnega dvojčka v karieri, hkrati pa še drugič v letošnji končnici dosegel vsaj 40 točk. Skupaj je dosegel 40 točk, 13 skokov in 11 podaj.

Tekma se je v zadnji četrtini po izenačenju na 93 prelomila z delnim rezultatom 12:2 za domače- Clippersi so se po trojki Manna 20 sekund do konca približali na 2 točki zasotanka, na drugi strani pa je z zabijanjem odgovoril Booker, kar je za domače pomenilo že osmo zaporedno zmago v letošnji končnici. Deandre Ayton je imal na koncu 20 točk in 9 skokov.

Paul George je za goste dosegel 34 točk, Reggie Jackson jih je dodal 24.

Pred tekmo je James Jones, generalni manager ekipe, iz rok lastnika kluba prejel nagrado za najboljšega managerja leta v ligi NBA.