Argentina na kolena spravila Srbe, ki se bodo borili le za 5. mesto

Rubrika: Tuje reprezentance

Sanj srbske izbrane vrste o zlatu na svetovnem prvenstvu 2019 na Kitajskem je konec. Četa Aleksandra Đorđevića se ne bo borila niti za medaljo, saj je klonila že v četrtfinalu, kjer je morala priznati premoč Argentini. Blestela sta Luis Scola in Facundo Campazzo.

Argentina se je v četrtfinalu Srbom oddolžila za poraza iz svetovnih prvenstev 1998 in 2002. Prvič je tedajna Jugoslavija Argentince ugnala prav v četrtfinalu, na naslednjem prvenstvu pa v velikem finalu.

Južnoameričani so tekom celotnega četrtfinalnega obračuna prikazali več in bili večji del tekme tudi v prednosti. Četi Sergia Hernandeza sta na parketu poveljevala Facundo Campazzo, ki je soigralcem podelil kar 12 podaj, ter izkušeni, 39-letni, Luis Scola.

Kljub temu, da so Argentinci v prvi treh četrtinah le 3-krat oddali vodstvo, kar nekajkrat pa povedli tudi za 8 točk, je bilo pred zadnjo četrtino še vse odprto. Srbi so po trojki Marka Gudurića v 31. minuti celo povedli (68:70), a Argentinci so nemudoma odgovorili z delnim izidom 6:0. Kasneje je pri rezultatu 91:80 že kazalo, da je tekma odločena, minuto in 20 sekund pred koncem pa je Srbe v igro s trojko za 91:85 vrnil Bogdan Bogdanović. Argentinci so po minuti odmora mirno krenili v napadalno polovico, tam pa jim je zmago dokončno zagotovil izjemni Campazzo.

V polfinalu se bo Argentina pomerila proti boljšemu iz obračuna med ZDA in Francijo, Srbi pa se bodo tako borili le za 5. mesto.

SP v košarki, Kitajska, četrtfinale, 10.9.
Argentina – Srbija 97:87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20)
(Scola 20 in 5 skokov, Campazzo 18, 6 skokov in 12 podaj; Bogdanović 21, Bjelica 18 in 7 skokov)