Andreju Žaklju nova pogodba: to pomeni, da dela dobro

Rubrika: Naši na tujem

Andrej Žakelj je podaljšal pogodbo s SC Derby, javljajo črnogorski mediji. 44-letni v Postojni rojeni trener bo tako vstopil v svojo 3. sezono na klopi črnogorskega kluba.

V prejšnjih dveh sezonah je Žakelj popeljal SC Derby do zgodovinskih rezultatov v Ligi ABA. Študenti so se v sezoni, ki je tik za nami, prebili v končnico regionalnega tekmovanja in bili korak do senzacije v 1/4 finalu proti Partizanu Mozzart Bet, ki je kasneje osvojil naslov prvaka.

Žakelj se proslavil z delom v Črni gori, pred tem pa se je kalil doma in na tujem. Trenersko pot je začel pri Slovanu, nato pa deloval v Olimpiji in Polzeli; vsakič v vlogi pomočnika.

Kot prvi trener je debitiral v Lastovki (popeljal jo je do finala pokala Spar), nato je vodil poljski Start Lublin, nato pa se vrnil v Slovenijo in bil na klopeh Podčetrtka in Šentjurja. S Primorsko je osvojil tudi Pokal Slovenije 2020, v finalu je premagal Cedevito Olimpijo.

Leta 2021 se je preselil v Črno goro, kjer beleži dobre rezultate, za kar je vnovič upravičeno nagrajen!