Američani pričeli zanesljivo, Grki z lahkoto mimo Črnogorcev

Rubrika: Tuje reprezentance

Drugi dan na 18. svetovnem prvenstvu v košarki ni prinesel presenečenj. Prvič so se gledalcem predstavili Američani, ki se proti Čehom niso kaj preveč namučili. Z izjemno lahkoto so Grki odpravili Črnogorce, do 100-tice pa je uspelo priti Avstralcem, Brazilcem in Litvi.

Po tem, ko so v uvodnem dnevu svoj prvi obračun na svetovnem prvenstvu odigrale reprezentance, ki so razvrščene v skupinah od A do D, se je dan kasneje prvič na Kitajskem predstavilo še 16 reprezentanc, ki so razvrščene v skupine od E do H.

Največ pozornosti so bili deležni varovanci Gregga Popovicha, ki proti Čehom niso imeli tako zelo lahkega dela, kot je morda večina pričakovala. Američani so v preteklosti večkrat znali zmagovalca odločiti že v prvi četrtini, tokrat pa so proti Čehom po uvodnih 10 minutah vodili le za 3 točke (14:17). Kasneje so prvi favoriti prvenstva zaigrali bolj odločno, na odmor odšli s prednostjo 14 točk (29:43), kljub temu, da v svojih vrstah niso imeli izrazito razpoloženega košarkarja pa so na koncu vendarle brez težav prišli do prve zmage.

Brazilci pospešili šele v drugem polčasu, Grki prepričljivi

Prvi obračun dneva je postregel s pravo napadalno košarko. Nasproti sta si stali izbrani vrsti Kanade in Avstralije, ki sta v zadnjih 10 minut tekme krenili skorajda poravnani. V malenkostni prednosti so bili celo Kanadčani (77:76), a predvsem po zaslugi treh trojk Matthewa Dellavedove, so se na koncu gladke zmage veselili Avstralci.

Brez težav so do prve zmage prišli Grki, ki so kar malce presenetljivo gladko (85:60) odpravili Črnogorce, prepričljivi so bili tudi Litovci in Turki. Brazilci so v drugem polčasu strli odpor Nove Zelandije, Jordanija je drago prodala kožo proti Dominikancem, napeto pa je bilo tudi na obračunu med Francozi in Nemci. Tam je sprva kazalo na gladko zmago Galskih petelinov, a zmagovalca je šele 4 sekunde pred koncem odločil Evan Fournier.