Adebayo ob zvoku sirene, Dallas izgubil proti Sacramentu

Miami je pred samim zaključkom tekme zaostajal za 6 točk proti ekipi Brooklyna in vse je kazalo na še četrti zaporedni poraz Vročice. Toda tekmo so domači v Miamiju končali z delnim rezultatom 10:2, vključno z odločilnim košem za zmago Bam Adebaya ob zvoku sirene.

Adebayo je končal pri 21 točkah, 15 skokih, Goran Dragić pa je prikazal eno boljših predstav v zadnjem času – dosegel je 18 točk, 8 skokov in 6 podaj.

Pri Brooklynu se je že po nekaj minutah ponovno poškodoval Kevin Durant, dosegel pa je prvih 8 točk za svojo ekipo, njegova menjava na igrišču, Landry Shamet, pa je bil na koncu najboljši strelec tekme, dosegel je 30 točk. Za Brooklyn še vedno ne igra James Harden.

Za Miami ni igral Jimmy Butler, ki si je proti Minnesoti poškodoval gleženj.

Miami ima že danes priložnost za novo zmago, v goste prihaja ekipa Houstna.

Manj uspešen je bil Dallas, ki je doživel nov neprijeten poraz prpoti nižje rangiranim ekipam. Tokrat so bili doma neuspešni proti Sacramentu, ki je pred tem doživel kar devet zaporednih porazov.

De’Aaron Fox je dosegel 30 točk in 12 skokov, bivši igralec Dallasa Harrison Barnes je dosegel 24 točk, vključno z 11 točkami v tretji četrtini, ko so si gostje priigrali 21 točk prednosti.

Dallas je sicer na čelu z Luko Dončićem v zadnji četrtini zagrozil, saj je 3 minute do konca zaostaljal samo za 6 točk, popolnoma pa mu tekme ni uspelo preobrniti.

Dončić je sicer dosegel 37 točk, kar 22 v zadnji četrtini, Dallas pa je vseeno doživel že četrti zaporedni poraz v domači dvorani. Porzingis je vseh svojih 9 točk dosegel v prvem polčasu.