Velika vrnitev Brooklyna, poraz Denverja navkljub odličnemu Jokiću

Brooklyn je na gostovanju v Phoenix v prvem polčasu zaostajal že za 24 točk, na koncu pa z zmago za štiri točke prekinil niz petih zaporednih zmag Phoenixa.

Brooklyn, ki je igral brez Duranta in Irvinga,  je v zadnji četrtini doegel 40 točk. Najboljši strlec je bil James Harden, dosegel je 38 točk, vključno s  ključno trojko za prevzem vodstva ob koncu in dvema prostima metoma za postavitev končnega rezultata. Imel je tudi 7 asistenc in 11 skokov.

Za Phoenix je Chris Paul dosegel 29 točk.

Denver je navkljub odlični predstavi Nikole Jokića, ki je dosegel 43 točk, 6 skokov in 5 asistenc, sklonjenih glav zapuščal Boston, za katerega je trojka Brown (27 točk), Tatum (21) in Walker (17) prispevala 65 točk. Vlatko Čančar je igral slabih šest minut in v statistiko vpisal 2 točki, 2 skoka in eno podajo.

Vse boljše predstave po salbem začetku sezone kažejo igralci New Orleansa. Na gostovanju so bili prepričljivo boljši od Memphisa, blestel je Zion Williamson, ki je v 28 minutah dosegel 31 točk. S klopi je Josh Hart dodal 27 točk. Na drugi stranii je Ja Morant dal 28 točk.

Prvaki so brez Anthony Davisa, ki bo zaradi poškodbe ahilove pete odsoten predvidoma vsaj do tekme All Star, na gostovanju premagali Minnesoto, ki pa je prav tako igrala brez zvezdnika D’Angela Russella, ki bo z igrišč zaradi operativnega psoega v kolenu odsoten 4-6 tednov. LeBron James je za Lakerse dosegel 30 točk, 13 skokov in 7 podaj, za domačine novinec Anthony Edwards 28 točk.