Prepričljiv poraz Dallasa proti najbolj vroči ekipi lige

Dallas se je še drugič zapored v Salt Lake Cityju pomeril z ekipo Utah in doživel še četrti zaporedni poraz, na drugi strani pa so domačini dosegli še enajsto zaporedno zmago. S tem so se utrdili na prvem mestu celotne lige, Dallas pa je na zadnjih devetih tekmah slavil le dvakrat.

Tekmo je Utah odločil že v prvi četrtini, ki se je končala 37:12. Dallas je na čelu z Luko Dončićem v drugi četrtini še uspel znižati na 13 točk zaostanka, že ob koncu tretje četrtine pa je razlika znašala ogromnih 30 točk in Utah je samo še nadzoroval potek tekme do konca.

Dončić, ki je po tekmi priznal, da se počuti grozno in da bo nujen drugačen pristop, če želijo spet zmagovati, je dosegel 25 točk, 6 skokov in 7 podaj. Na drugi strani je blestel Bogdanović, ki je dosegel 31 točk, vključno s štirimi trojkami v tretji četrtini, ki je dokončno odločila temo.

Že nocoj čaka Dallas domača tekma s Phoenixom.

Poražen je San Antonio zapuščal tudi Denver, za katerega je Nikola Jokić sicer dosegel 35 točk in 10 skokov, San Antonio pa si je zmago priskrbel predvsem z odlično zadnjo četrtino. DeMar DeRozan je dosegel 30 točk, v majici Denverja je 34 sekund na parketu prebil tudi Vlatko Čančar.

V New Orleansu sta se pomerili ekipi, ki sta pred sezono opravili eno večjih izmenjav igralcev. Slavili so domačini, ki so vodili že za 29 točk, na koncu pa celo trepetali za zmago, saj se je Milwaukee v končnici tekme približal na samo 6 točk zaostanka. Pri domačinih je Brandon Ingram dosegel 28 točk, Lonzo Ball, ki je s sedmimi trojkami izenačil rekord kariere, pa točko manj. Giannis je na drugi strani dosegel 38 točk.