Rimac: 17 napadalnih skokov naših tekmecev je enostavno preveč

Rubrika: Eurocup

Cedevita Olimpija je na svojem premiernem nastopu v 7Days EuroCupu v tej sezoni, zabeležila tesen poraz proti Darušafaki. Ob koncu je semafor v dvorani kazal 79:73 v korist turške ekipe. Kaj sta po tekmi dejala domači trener in prvi strelec Zmajev?

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Tekmo smo zelo dobro začeli, in košarkarjem Darušafaki dovolili, da dosežejo le 12 točk. V drugi četrtini pa je turško moštvo zaigralo bolje, a to zame ni prevelik problem. Težava je, da ko so začeli igrati in obračati rezultat v svojo korist, mi enostavno nismo napravili prekrška. V obrambi smo sicer opravili dobro delo, a 17 napadalnih skokov naših tekmecev je enostavno preveč. To je na koncu naredilo razliko. Igralci so želeli preveč dokazati pred navijači, in to je vse skupaj nato odvedlo v napačno smer. Veliko napadov smo skušali rešiti z igro ena na ena, in ne z moštveno igro, kar nam je škodilo. Darušafaka je zasluženo zmagala.«

Codi Miller-McIntyre, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Tekmo smo odprli z veliko energije. Nekaj pa se je zgodilo med drugo četrtino, saj smo enostavno nehali igrati, rezultat pa se je dramatično spremenil. Ko se ekipa vrne v igro, ponavadi tudi ulovi dober ritem, in težko je takšno moštvo nato uloviti. Imamo še veliko dela, če pa lahko izpostavim le eno stvar, ki nas je najbolj tepla, so to njihovi napadalni skoki. Zbrali so jih kar 17, kar je 17 dodatnih napadov. Težko je premagati moštvo s toliko napadi.«