Kadetom uspelo v prvem poizkusu, zdaj mirno nadaljevanje!

Rubrika: Reprezentanca

Reprezentanca fantov U16 je z rezultatom 72:65 premagala Nemčijo in si tako zagotovila obstanek v diviziji A. Fantje se bodo v petek, ob 21. uri, za razvrstitev od 9. do 12. mesta pomerili s Severno Makedonijo.

Pomembno tekmo za obstanek v diviziji A so bolje otvorili Nemci. Slovenski košarkarji so v sedmi minuti ujeli priključek in pred drugo četrtino zaostajali za dve točki (14:16). V drugi četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, Nemci so si uspeli priigrati šest točk prednosti (19:25), a so naši fantje hitro izenačili, nato pa s košem danes odličnega Saše Cianija prvič povedli. Prvi polčas se je končal z rezultatom 35:34 v korist Slovenije.

Naši fantje so po povratku na parket prevzeli pobudo in Nemce nadigrali v vseh statističnih kategorijah, pred zadnjim delom tekme pa so vodili z dvomestnim številom točk (55:45). Tudi v zadnji četrtini danes razigranih Slovencev ni bilo mogoče ustaviti, kar štirje košarkarji pa so na koncu presegli mejo desetih točk. Najboljšo predstavo na prvenstvu je prikazal Saša Ciani, ki je v statistiko vpisal 19 točk, 15 skokov, 6 blokad, 3 podaje in eno pridobljeno žogo – skupna valorizacija 38. Mark Filip Ivankovič je poleg 11 točk ujel še 9 odbitih žog, Urban Klavžar je dosegel 17 točk, Tibor Mirtič pa 12. Slovenski košarkarji so si z zasluženo zmago že zagotovili obstanek v diviziji A, v petek pa se bodo za razvrstitev od 9. do 12. mesta pomerili s Severno Makedonijo, ki je danes premagala Bosno in Hercegovino.