35 točk Rizmana premalo; Podčetrtčani s Sevškom izsilili 3. tekmo

Rubrika: Nižje slovenske lige

Nabito polna dvorana v 1. OŠ Celje ni dočakala prvaka 2. SKL. Celjanom je dolgo kazalo odlično, nato pa se je zgodil Gašper Sevšek, še lansko sezono član Konjic, ki je Podčetrtčane popeljal do zmage in poskrbel, da bo potnika v Ligo Nova KBM odločila tretja tekma v Podčetrtku.

Veselje Podčetrtčanov ob zmagi v Celju je bilo nepopisno. (Foto: Facebook/KK Podčetrtek)

Po podatkih KZS-ja se je na 2. finalni tekmi v 1. OŠ Celje zbralo 1500 gledalcev, ko je ob glavnem odmoru semafor prikazoval rezultat 44:41 v korist domačih, pa je kazalo na nov izjemen strelski večer Celjanov in končno slavje. A temu ni bilo tako. Podčetrtčani so v drugem polčasu uspeli zaustaviti Celjane, daleč največ težav pa jim je povzročal Jan Rizman, ki je s 35 točkami prišel do strelskega rekorda sezone.

Izjemno borbena tekma se je prevesila v napeto končnico. Dve minuti pred koncem je bil rezultat poravnan na 74:74, nato pa je na sceno stopil Gašper Sevšek, ki je najprej zadel za tri točke (74:77), nato za dve točki (77:79), kasneje pa izza črte prostih metov za 77:81 dokončno pokopal upe Celjanov. Pri zaostanku z 77:79 je dva pomembna prosta meta zgrešil izkušeni Salih Nuhanović.

Prvaka 2. SKL in s tem potnika v Ligo Nova KBM bomo tako dobili v torek, 30. aprila, ko se moštvi vračata v ŠD Podčetrtek.