Šenčur spet zrušil Olimpijo, Krka na vrh

V sedmem kolu Lige Nova KBM za prvaka je Helios gostoval pri ljubljanski Iliriji in visoko zmagal. Sixt Primorska je do dveh točk prišla na gostovanju v Rogaški Slatini, zmago Krke v Šentjurju je zaznamoval trojni dvojček Marka Jošila, Šenčur GGD je pred domačimi gledalci ugnal Olimpijo.

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, 7. KOLO:

Sreda, 11. april:
ROGAŠKA : SIXT PRIMORSKA 71:78 (19:18, 17:14, 17:26, 18:20)
Davis 19, Drobnjak 16, Šantelj 11 (5 skokov); Čakarun 21 (10 skokov), Mulalić 17 (5 skokov), King 12 (9 skokov).

STATISTIKA

Košarkarji Sixt Primorske so zabeležili drugo zaporedno zmago v Ligi Nova KBM za prvaka, skupno peto v sedmih kolih, tako da po polovici tekmovanja zasedajo mesta v zgornji polovici, ki vodijo v polfinale. Rogaška na drugi strani je doživela prvi domači poraz v drugem delu in zdrsnila pod polovično uspešnost (3-4).

Gostje so do zmage prišli v drugem polčasu, ki so ga dobili z izidom 46:35, zahvaljujoč večjemu številu razpoloženih igralcev. Marjanu Čakarunu (21 točk, met 9:12, 10 skokov, indeks 27), ki je v prvem polčasu dosegel 13 točk, so se v nadaljevanju pridružili Mirko Mulalić (17 točk, 5 skokov, 4 podaje), Shawn King (12 točk, 9 skokov) in Matic Rebec (10 točk, 4 podaje).

Sixt Primorska si je pot do zmage tlakovala v tretji četrtini. Na vodstvo Rogaške 38:32 je odgovorila s koši Mulalića in Čakaruna, ki so jo popeljali v prednost 53:46. Gostje so razliko v nadaljevanju povišali na devet točk, vseeno pa so morali do zadnjega trepetati za zmago. Domači so se v zadnji minuti približali na tri točke zaostanka in imeli dva poskusa izza polkroga. Tako Rashun Jarrel Davis (19 točk, trojke 2:6) kot Žan Kosič (trojke 2:5) sta bila nenatančna, tako da je Mirko Mulalić potrdil zmago Sixt Primorske s črte prostih metov.

Sixt Primorsko 14. aprila v Kopru čaka derbi s Krko, Rogaška pa bo gostovala pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi.

ŠENTJUR : KRKA 83:89 (16:18, 15:20, 28:25, 24:26)
Allen 19 (8 skokov, 6 asistenc), Bolčina 17 (8 skokov), Williams in Pešić (7 skokov) po 15; Marinelli 20, Dimec 18 (6 skokov), Jošilo 17 (15 skokov, 13 asistenc).

Krka je vodilna ekipa po prvem delu Lige Nova KBM za prvaka. V prvih sedmih kolih je zabeležila šest zmag, zadnjo na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Šentjurju, ki je doživel šesti zaporedni poraz, tako da ostaja pri eni zmagi v uvodnem kolu na gostovanju v Domžalah.

Kot večino tekem doslej je Krka zmagala s kolektivno igro, tokrat pa je imela v svojih vrstah še posebej navdahnjenega igralca, Marka Jošila, ki je dosegel prvega trojnega dvojčka v Ligi Nova KBM v tej sezoni. Srbski košarkar je zbral 17 točk (met 6:13), 15 skokov (13+2) in 13 podaj za statistični indeks 39 oziroma drugega najvišjega v tej sezoni. Zanimivo, da je imel v tej sezoni višjega le Miloš Pešič (44), igralec Šentjurja, ki je 11. novembra lani prav Krki zabil 44 točk.

Po neuradnih podatkih je to šele drugi trojni dvojček v domačem prvenstvu v tem tisočletju. Prvega je zabeležil Smiljan Pavić (Šenčur Ggd) 16. januarja 2016, ko je na tekmi proti Elektri zbral 16 točk, 14 skokov in 10 podaj.

Šentjur je nastopil le z osmimi igralci in čeprav so štirje dosegli vsaj 15 ali več točk, je bila Krka premočna za presenečenje. Priložnost za zmago so imeli domači predvsem v zadnjih minutah, ko so bili od tekmeca oddaljeni le koša ali dva, toda Paolo Marinelli (20 točk), Žiga Dimec (18 točk, 6 skokov, 3 podaje) in Domen Bratož so bili dovolj zbrani, da sta dve točki odšli v Novo mesto.

Liga Nova KBM za prvaka se bo nadaljevala konec tedna; Šentjur bo gostil Helios Suns, Krka pa bo pred televizijskimi kamerami gostovala v Kopru pri Sixt Primorski.

ŠENČUR GGD : PETROL OLIMPIJA 66:59 (11:18, 18:18, 22:13, 15:9)
Pavić 20 (7 skokov), Rebec 11, Murić (10 skokov) in Rizvić (7 skokov) po 8; McCarron 15 (5 skokov), Badžim 13, Tratnik 7.

Šenčur ostaja neosvojljiva trdnjava za državne prvake iz Ljubljane. Še drugič v tej sezoni so Ljubljančani na Gorenjskem ostali praznih rok. To je zanje drugi poraz v Ligi Nova KBM za prvaka, Šenčur Gorenjska gradbena družba pa je zabeležil tretji par točk.

Podatek, da je Petrol Olimpija v drugem polčasu dosegla le 23 točk ali zgolj sedem košev iz igre, zgovorno priča o nemoči zasedbe Zorana Martića, ki je v prvem polčasu narekovala ritem igre in bila večji del v ospredju. Iz zaostanka 30:36 se je Šenčur v zadnji četrtini prebili v vodstvo 59:50, ki so ga gostje sicer ujeli (59:59), a nato v zadnjih slabih štirih minutah ostali brez koša in pomembnih dveh točk.

Prvi strelec tekme je bil Smiljan Pavić z 20 točkami (7 skokov), deset skokov in osem točk je zbral Dino Murić, pri gostih pa je Mitchell McCarron vknjižil 15 točk.

Šenčur bo v prihodnjih dveh kolih gostil Rogaško (14. 4.) in Sixt Primorsko (18. 4.), Petrol Olimpija pa bo niz treh gostovanj nadaljevala pri Iliriji (15. 4.).