Krka do zmage in korak bližje F4

Košarkarji Krke so v 19. krogu 2. ABA lige doma premagali sarajevsko Bosno z 71:65 in naredili pomemben korak k uvrstitvi na zaključni turnir. Krkaši, ki so igrali brez poškodovanega Paola Marinellija in Saše Zagorca, ki nima pravice igranja, so vodili praktično od samega začetka tekme, vendar si, razen na samem koncu, prednosti večje od petih točk niso uspeli priboriti.

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Miha Škedelj, Marko Jošilo, Dino Cinac in Žiga Fifolt in po treh minutah vodili s 6-1, po petih pa z 8-3. V nadaljevanju so zapravili kar nekaj napadov za povečanje vodstva in s trojko Arslanagića na začetku 8. minute so gostje izidi izenačili na 10. Krkin trener Simon Petrov je vzel minuto odmora, po desetih minutah pa so Krkaši vodili s 17-14. Drugo četrtino je s trojko odprl Knežević, nato pa so Krkaši s trojko Daliborja Đape in polaganjem iz protinapada Bratoža ponovno prišli do petih točk prednosti (26-21). Krkaši nato so s številnimi napakami v napadu ponovno zamudili priložnost, da se odlepijo od gostov, ki so do konca polčasa celo uspeli izenačiti izid na 32.

Liga ABA, 2. divizija, 19. krog, 7.3.
KRKA – Bosna 71:65
Krka: Šiška 4, Bratož 6, Cinac 14 (6 skokov), Dimec 10 (4 skoki), Đapa 10, Jošilo 20 (11 skokov, 3 podaje), Kovačevič 7.

Na začetku drugega polčasa so Krkaši ponovno povedli za pet točk (39-34), a so gostje v 27. minuti ponovno izenačili na 42. Krkaši so ponovno ušli na pet točk prednosti (47-42), tretjo četrtino pa končali z vodstvom z 51-47. Sredi 32. minute so gostje izenačili na 51, Krkaši pa so nato z delnim izidom 10-3 sredi 36. minute prvič prišli do prednosti, večje od petih točk (61-54). Gostje so nato vzeli minuto odmora, po kateri so se s petimi zaporednimi točkami ponovno približali. Za Krko je nato trojko zadel Đapa, Krkaši pa so s šestimi zaporednimi točkami ušli na +8 (67-59). Gostje se niso predajali in s petimi zaporednimi točkami minuto pred koncem prišli le na tri točke zaostanka. Dva prosta meta je zapravil 23 sekund pred koncem zapravil Đelmo, tri sekund kasneje pa je dva prosta meta zapravil še Jošilo. Rešidović je bil s črte prostih metov uspešen le enkrat in 18 sekund do konca je imela Krka le še dve točki prednosti (67-65). Dva prosta meta je nato zadel Cinac, Rešidović je zgrešil met za tri točke, Dinac pa je še z dvema prostima metoma zapečatil usodo gostov.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Marko Jošilo 20
Največ skokov: Marko Jošilo 11
Največ asistenc: Domen Bratož, Dalibor Đapa in Marko Jošilo 3
Največ ukradenih žog: Matic Šiška, Domen Bratož, Dino Cinac, Dalibor Đapa in Maj Kovačevič 1
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Marko Jošilo 32

Simon Petrov, trener Krke: »Tekma, v kateri nismo bili dovolj sproščeni. Zavedali smo se, da rabimo zmago in nismo našli svoje igre. S čvrsto obrambo v nekaj minutah zadnje četrtine smo se le uspeli odlepiti od nasprotnika in prišli do pomembne zmage.«

Marko Jošilo, igralec Krke: »Bosna je v zadnjem času precej dvignila formo in igrajo veliko bolje kot na začetku sezone. Nismo šli s pravilnim pristopom v tekmo, verjetno smo mislili, da jih bomo lažje premagali. Tekma je zato bila tesna do samega konca.«

Miloš Pejić, trener Bosne Royal: »Dobra tekma za nas. Dobro smo odigrali, prikazali največ, kar trenutno zmoremo. Krka je kakovostnejšo moštvo, a smo se mi hrabro upirali in bili blizu do zadnje sekunde. Na prvi pogled so odločali prosti meti. 11 zgrešenih pri tako majhnem izidu je enostavno preveč.«

Maksim Šturanović, igralec Bosne Royal: »Zelo težka tekma, glede na okoliščine, ki nas spremljajo skozi sezono. Dali smo svoj maksimum, več nismo mogli, a je Krka vseeno boljše moštvo. Vseeno sem zadovoljen z našo predstavo, Krki pa čestitam za zasluženo zmago.«