Miami po zmagi nad prvaki ostaja v igri za končnico

Miami ostaja v igri za končnico. Po zmagi po podaljšku proti Clevelandu in zmagah Chicaga ter Indiane je razmerje med tremi ekipami ostalo nespremenjeno, za preboj v končnico Miami tako poleg zmage v sredo proti Washingtonu potrebuje tudi ‘pomoč’ preostalih dveh ekip – vsaj ena mora namreč zgubiti.

Cleveland je igral podaljšek še drugi večer zaporedoma, tudi tokrat je zapravil dvoštevilčno vodstvo po treh četrtinah. Za Miami je največ točk dosegel Tyler Johnson, 24, tudi odločilne proste mete v podaljšku, Hassan Whiteside jih je dodal 23 in imel še 18 skokov. Goran Dragić je v skoraj 40 minutah zbral 15 točk (met iz igre 5:15), 5 skokov in 6 asistenc.

Za Cleveland nista igrala LeBron James in Kyre Irving, pri Miamiju še vedno ni poškodovanega Diona Waitersa. Odsotnost prvih zvezdnikov prvakov je najbolj izkoristil Deron Williams in dosegel rekord sezone, 35 točk. Kevin Love 25, bivši soigralec Gogija v Phoenixu Channing Frye pa 21.

Sezona se bo tako za tri ekipe, ki še upajo na končnico, lomila na zadnji, 82. tekmi. Miami mora v vsakem primeru doma premagati Washington, ki ima v vsakem primeru že zagotovljeno četrto mesto na vzhodu, poleg tega pa morata poraz doživeti Indiana ali Chicago. Indiana doma gosti Atlanto, Chicago pa najslabšo ekipo lige Brooklyn.

Chicago in Indiana sta imela veliko lažje delo kot Miami, da sta ohranila mrtvi tek v razvrstitvi vzhodne konference. Chicago je za kar 47 točk doma odpihnil Orlando, pri čemer nihče izmed Bikov ni presegel 20 točk, največ jih je dal Robin Lopez (18). Indiana je bila v gosteh boljša od Philadelphije (120:111), Paul George je dosegel 27 točk.

Cleveland je poleg poraza v Miamiju doživel še en udarec – z zmago Bostona proti Brooklynu je zdrsel na drugo mesto vzhodne konference. Za Boston je Isaiah Thomas dosegel 27 točk, dobro predstavo pa je v dresu Brooklyna prikazal Jeremy Lin – dosegel je 26 točk in imel še 12 asistenc.

Naslednjega tekmeca Miamija je v zadnji tekmi v svoji stari dvorani gostil Detroit. Beno Udrih ob tesnem porazu svoje ekipe ni igral.

Na zahodu, kjer so vstopnice za končnico že podeljene, so se med sabo v treh tekmah pomerile samo ekipe, ki bodo sezono nadaljevale tudi po sredi.

Portland je v napeti končnici doma premagal San Antonio za točko (99:98). Odločilni dve točki je ob izteku časa po ‘ponesrečeni’ zadnji akciji Portlanda in srečni odbiti žogi dosegel Noah Vonleh.

Los Angeles Clippers so bili doma boljši proti Houstnu, Utah pa je na gostovanju premagal Golden State in tako prekinil niz 13-ih zaporednih zmag Bojevnikov.