Miami poražen, Dragić znova odličen

Dallas je Miamiju prizadejal tretji poraz v zadnjih 19 tekmah navkljub odličnemu začetku, ko je Vročica vodila že za 14 točk v prvi četrtini. Dallasu je po zaslugi odlične igre Setha Curryja in Harrisona Barnesa nadoknadila zaostanek in v drugem polčasu celo prešla v vodstvo za 11 točk. Miamiju je uspelo ujeti priključek, vendar zadnje štiri minute igralci iz Floride niso več zadeli in poraz je bil neizbežen. Tekma je pomenila tudi konec rekordnega niza tekem, na katerih je Miami dosegel 100 točk ali več – niz so januarja začeli prav proti Dallasu.

Goran Dragić je bil najboljši strelec ekipe s 24 točkami, iz igre je metal 21-10, dosegel 2 trojki, imel pa še 6 asistenc, 5 skokov in 4 izgubljene žoge. Razpoložen je bil tudi Whiteside z 19 točkami in prav toliko skoki. Izdatnejše pomoči s strani njunih soigralcev pa tokrat ni bilo.

Če je bil Seth Curry izjemno vroč, to ne velja za njegovega brata. Na današnji dan lani je dosegel rekord v številu doseženih trojk na eni tekmi, danes pa je ob enajstih poskusih proti Philadelphiji ostal brez dosežene trojke, kar je izenačen rekord po številu neuspešnih metov za 3 točke. Vseeno je Golden State zmagal.

Toronto je dobro odreagiral po včerajšnji novici, da bo moral njihov prvi igralec Kyle Lowry na operacijo zapestja in se bo mogoče vrnil do končnice, in za točko premagali New York, ki je do konca sezone prav tako ostal brez poškodovanega Joakima Noaha. Tekmo je 2 sekundi pred koncem odločil DeRozan. Saša Vujačić je v dobrih treh minutah na parketu dvakrat neuspešno poskusil z metom za tri točke.