All Star 2017 v znamenju rekordov

Medtem, ko se na stari celini ta vikend odvijali finalni boli v pokalnih tekmovanjih, je bil čez lužo, natančneje v New Orelansu, čas za All Star vikend, ki je letos minil v znamenju presežkov.

Že 66 tekmo vseh zvezd so letos tretjič zapored dobili košarkarji zahoda, ki so na krilih Anthonya Davisa (New Orelans Pelicans), slavili z izidom 192:182. To je bila 29 zmaga zahoda, ki sicer zaostaja za vzhodom, ki je na tekmah zvezd slavil na 37 obračunih.

ZAHOD – VZHOD 192:182 (48:53, 49:39, 47:47, 48:43)
(Davis 52 in 10 skokov, Westbrook 41, Durant 21, 10 skokov in 10 podaj, Curry 21; Antetokounmpo 30, James 23, Irving 22, Thomas 20, Lowry 19)

Skupno so zvezdniki, kjer obramba seveda ni na prvem mestu, torej dosegli 374 točk ter s tem za 5 točk popravili lanski rekord, ko je zahod slavil s 196:173.
Na račun rekord v skupnem številu točk, so padli tudi naslednji rekordi: največ točk v prvem polčasu (97 – zahod), največ točk v prvem polčasu obeh ekip skupaj (189), največ točk v četrtini (53 – vzhod) in največ točk v četrtini obeh ekip skupaj (101).
Padli pa so tudi rekordi v rubriki asistenc, saj so jih igralci zahoda dosegli kar 60. Postavili so tudi rekord po številu asistenc v ene polčasu (34), skupno pa sta obe ekipi na tekmi zbrali rekordne 103 asistence.

To pa ni bil edini rekord večera. Letošnji MVP, prej omenjeni Anthony Davis je namreč tekmo sklenil s 52 točkami in 10 skoki in tako za kar 10 točk izboljšal rekord Wilta Chamberlaina iz leta 1962. Davis, ki je postal prvi igralec po Bryantu (2011), ki je naziv najkoristnejšega košarkarja prejel na domačem parketu, je pri tem rekordnem dosežku porabil tudi rekordno število žog, saj je na koš vrgel kar 39-krat. Dosegel pa je še en rekord in sicer rekord po številu doseženih točk v eni četrtini. V zadnjih 12 minutah tekme je vpisal kar 20 točk.

Na račun rekordnega števila metov, je Davis postavil še naslednje rekorde: največ zadetih metov (26), največ zadetih metov na polčas (15), največ zadetih metov na četrtino (10), največ metov na polčas (22) in največ metov na četrtino (15).

Za še en rekord pa je poskrbel tudi košarkar Clevelanda, ki se bori za naziv MVP-ja letošnje sezone, LeBron James. James je tokrat dosegel 23 točk  ter na večni lestvici strelcev na All Star tekmah prehitel Bryanta.  Na svoji štirinajsti All Star tekmi je James s trojko v drugi četrtini presegel mejo 300 točk (skupno 314) in se tako zasidral na prvo mesto strelcev.

Ni kaj, tekma presežkov, pa vendar ni malo takšnih, ki s(m)o mnenja, da je tekma zvezdnikov izgubila žar tekmovalnosti, ki je bila v preteklost definitivno veliko bolj prisotna…