Chicago Bullsi z najboljšim začetkom po sezoni 1996/97

V severnoameriški Ligi NBA so bile v ponedeljek odigrane štiri tekme. Chicago Bullsi še naprej presenečajo na začetku sezone, tako so z visoko zmago nad Brooklyn Netsi (118:88) tudi po treh tekmah še vedno neporaženi. Svoj niz zmag so podaljšali tudi Atlanta Hawksi in Los Angeles Clippersi.

Na prvi gostujoči tekmi v tej sezoni, so košarkarji Chicago Bullsov zabeležili prvo gostujočo zmago, skupno tretjo v tej sezoni. V Brooklynu so premagali domače Netse s 118:88, in tako, vsaj na začetku sezone, ostajajo najbolj prepričljiva ekipa v Ligi NBA.

Tako Chicago v povprečju dosega 113,7 točk na tekmo, s tem so prvi napad lige, v obrambi pa prejemajo 96 točk na tekmo, in so s tem sedma najboljša obramba Lige NBA. S tremi zaporednimi zmagami so Chicago Bullsi odprli nazadnje odprli sezono v sezoni 1996/97.

Kar sedem igralcev Chicaga je doseglo dvomestno število točk, z 22 točkami pa je bil najboljši strelec Jimmy Butler. Njegov partner v branilskem tandemu, Dwyane Wade, je na svoji prvi tekmi v gosteh, ki je ni odigral v dresu Miami Heata, dosegel 12 točk. Nikola Mirotić je dodal 16 točk in 10 skokov, Taj Gibson pa 14 točk in 11 skokov. Biki so si že po prvi četrtini priigrali 18 točk naskoka, prednost je v drugi četrtini narastla že na 25 točk, pred zadnjim delom igre pa so vodili s 93:66, in zmaga ni bila nikoli pod vprašajem.

Hrvaški reprezentant Bojan Bogdanović je bil najboljši strelec Brooklyna s 15 točkami, Jeremy Lin pa je dodal 14 točk za Netse, ki so na štirih tekmah nove sezone zmagali le enkrat.

Brez poraza v tej sezoni še naprej ostajajo tudi Atlanta Hawksi, ki so na domačem parketu premagali Sacramento Kingse, s 106:95. Kralji iz Sacramenta so imeli še pred zadnjo četrtino dve točki prednosti, toda zadnji del igre so košarkarji Atlante prepričljivo dobili, in na svoj račun vpisali še tretjo zmago v tej sezoni.

Po treh tekmah v tej mladi sezoni pa neporaženi ostajajo tudi Los Angeles Clippersi. V Staples Centru so bili zanesljivo, s 116:98, boljši od Phoenix Sunsov, ki v tej sezoni po štirih tekmah še niso okusili slasti zmage.