Westbrook s trojnim dvojčkom, Thunderji odpihnili Sacramento

Po štirih porazih na zadnjih petih tekmah in porazu proti Golden State Warriorsem v zadnji sekundi podaljška, so Oklahoma City Thunder prekinili težko obdobje z zmago nad Sacramento Kingsi, s 131:116.

Blestel je Russell Westbrook, ki je z 20 točkami, 15 skoki in 13 podajami vknjižil še deveti trojni dvojček sezone. Kevin Durant je tekmo zaključil s 27 točkami, 10 skoki in šestimi podajami. Oklahoma City je iz igre metala kar 57-odstotno (47/82), igralci pa so zadeli tudi 14 od 34 trojk. Pri Sacramentu je bil s 35 točkami in 12 skoki najbolj razpoložen DeMarcus Cousins, Rajon Rondo pa se je z 11 točkami, 12 podajami in devetimi skoki, tudi sam približal novemu trojnemu dvojčku.

Neprevidni Washington Wizardsi so na domačem parketu skoraj izgubili tekmo s Philadelphio 76ersi. Moštvo iz Mesta bratske ljubezni je namreč drugi polčas odprlo z delnim izidom 26:6, Wizardsi so v tretji četrtini izgubili kar osem žog, Sixersi pa so pobegnili na 74:66. Šele odlična igra Johna Walla v zadnji četrtini in niz 16 zaporedni točk domačih igralcev, sta stvari postavila na svoje mesto, Washington pa je na koncu slavil zmago s 116:108.

Wall je 16 od svojih 37 točk dosegel v zadnji četrtini, Marcin Gortat pa je 13 od svojih 19 točk dodal v odločilnem delu igre. Poleg tega je Poljak zbral še 20 skokov, kar je njegov nov rekord kariere. Washington je dobil šest od osmih tekem po All Star vikendu in zdaj le še za tekmo in pol zaostaja za štirimi moštvi, ki so izenačena na zadnjih treh mestih Vzhoda, ki še vodijo v končnico.

Rekord kariere Jabarija Parkerja, ki je dosegel 36 točk, 30 točk Khrisa Middletona in trojni dvojček Giannisa Antetokounmpa (18 točk, 17 skokov, 11 podaj), so bili dovolj, da so Milwaukee Bucksi v končnici zdržali pritisk Houston Rocketsov in vknjižili zmago s 128:121. Dwight Howard je za Rocketse dosegel 30 točk in 30 skokov, Trevor Ariza pa je zaključil tekmo z 20 točkami in 11 podajami.