Detroit dominanten ob zmagi proti aktualnim prvakom

V soboto je v Ligi NBA presenečenje dneva uspelo Detroit Pistonsom, ki so v velikem slogu premagali aktualne prvake lige, Golden State Warriorse, s 113:95, kljub temu, da je prvi strelec lige, Stephen Curry, dosegel 38 točk. Bojevniki imajo po polovici odigranih tekem v tej sezoni na svojem računu 37 zmag in štiri poraze, s tem pa za en poraz zaostajajo za rekordnim dosežkom Los Angeles Lakersov iz sezone 1971/72 in Chicago Bullsov iz sezone 1995/96, ki so zmagali na 38 tekmah, izgubili pa le na treh.

Pistonsi so že ob koncu druge četrtine na glavni odmor odšli z naskokom 16 točk (65:49), po tretji četrtini, v kateri se je razigral Curry in dosegel 16 točk, pa so v svojih rokah še vedno imeli prednost 11 točk. Zadnjo četrtino so nato Bati iz Detroita odprli z delnim izidom 16:2, pobegnili na 101:76, in tekma je bila odločena.

Posebno energijo je igralcem Detroita zagotovo dala prisotnost celotne prve peterke moštva Pistonsov iz sezone 2003/04, ko je Detroit tudi nazadnje osvojil naslov NBA prvaka. Noč je zaznamovala tudi upokojitev dresa enega izmed najboljših centrov v zgodovini lige, Bena Wallaca, iz tribun pa so ga spremljali Chauncey Billups, Richard Hamilton, Tayshaun Prince in Rasheed Wallace.

New York Knicksi so po uspešnem začetku januarja, ko so na uvodnih sedmih tekmah zmagali petkrat, na zadnjih dveh zaporednih tekmah parket zapustili s sklonjenimi glavami. V soboto so bili za Kratkohlačnike usodni Memphis Grizzliesi, ki so moštvo iz Velikega jabolka premagali s 103:95.

Memphis je do zmage prišel na krilih odličnega Marca Gasola, ki je iz igre zadel 15 od 29 metov, in se ustavil pri 37 točkah. Pri Knicksi je zaradi poškodbe gležnja znova manjkal Carmelo Anthony, najboljši strelec pa je bil Kristaps Porzingis s 17 točkami. Prvič v januarju in hkrati prvič po 27. decembru lani, se je med strelce vpisal Saša Vujačić, ki je na parketu preživel dobri dve minuti, zadel pa en met za tri točke.

V zadnji četrtini so se Knicksi približali na 77:75, toda Memphis je odgovoril z delnim izidom 17:4, in se tri minute pred koncem tekme oddaljil na 94:79. Zadnji juriš New Yorka je bil neuspešen, saj je za preobrat preprosto zmanjkalo časa.

Zaključen je niz desetih zaporednih zmag Los Angeles Clippersov. Za to so poskrbeli Sacramento Kingsi, ki so v Staples Centru Clipperse premagali s 110:103. DeMarcus Cousins je dosegel 19 točk in 13 skokov, Omri Casspi pa je v uravnoteženemu napadu Sacramenta vknjižil 17 točk. Dvoboj je bil nervozen vse do samega zaključka, v katerem so igralci Kingsov zadržali mirne živce, zadevali proste mete in potrdili 17. zmago v sezoni.