Pipanu ni uspelo, v Skopju še dva Slovenca

MZT Aleša Pipan je na zadnji tekmi 9. kroga Lige ABA priznal premoč Crveni zvezdi, ki se iz Skopja vrača z zmago (66:71). Zvezdaši so si prednost priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili z 9:20. Med trojico sodnikov sta bila kar dva iz Slovenije – Saša Pukl in Sašo Petek.

Cedevita je sinoči dosegla 6. zmago v Ligi ABA, a je za uspehproti Mega Leksu (78:68) plačala visok davek. Poškodoval se je dvojec Fran Pilepić&Nemanja Gordić. Kdaj se moža vrneta na parket, bo jasno danes.

Partizan je v soboto prvič v tej sezoni pokazal zobe in na svojem parketu, ko je v 8. krogu Lige ABA s 86:77 premagal Budućnost. Sprva ni kazalo, da lahko domačini tako šokirajo goste, ki so povedli 10:18, potem še 22:32. Pa so jih. Do konca polčasa so jih ujeli in prehiteli, na odmor pa odšli s točko naskoka – 43:42. V 30. minuti je Partizan šel na 68:61 (Anđušićeva trojka), goste je v igri držal Joseph, ki je zadel trojki za 65:61 in 68:64. Moštvi sta bili zadnjič izenačeni na 70:70, potem pa je Partizan ušel, gostje pa ga niso več ujeli.

Tako je Partizan porazil Budućnost:

Navdušila je tudi Cibona, ki je na krilih dvojca Florence&Ante Žižić prizadejala Sutjeski 4. zaporedni poraz. Navdušil je tudi slovenski reprezentant Nebojša Joksimovič, Žan Mark Šiško ni stopil na parket.